Każdy ma swojego "CM Punka". Ozdoba z ofertą powrotu, Trybała z opcją debiutu

08 Styczeń 2015
Każdy ma swojego "CM Punka". Ozdoba z ofertą powrotu, Trybała z opcją debiutu


Mianujmy dzisiejszy czwartek narodowym dniem luzu w MMA gdyż wiadomość, którą dla Was mamy może wzbudzić skrajnie różne emocje. Jak ustaliliśmy, do gry „o włos” powróciłby Dawid Ozdoba (0-1) zapamiętany przez fanów z walki z Robertem Burneiką. Mało tego, do debiutu w MMA szykowany jest niedawny bohater reality show Paweł Trybała.

Informację na temat Ozdoby potwierdziły nam dwie osoby, w tym sam zainteresowany oraz jego potencjalny rywal. Ostatecznie Dawid postanowił ofertę Time of Masters odrzucić i skupić się na swoich aktualnych zajęciach, czyli muzyce oraz pisaniu książki. Pamiętna walka wieczoru na MMA Attack 3 po dziś dzień zapisała się w świadomości przeciętnego Kowalskiego i po tak długim czasie, wciąż słyszymy historie na jej temat.

Drugi z wymienionych, czyli Paweł Trybała vel. „Trybson”, ma za sobą aktywne treningi pod kątem MMA oraz udział w amatorskich zawodach. Ilu i jakiej jakości? Niespecjalnie będziemy badali archiwa aby to sprawdzić ale jest wielce prawdopodobne, że Trybała zadebiutuje w zawodowym ringu szybciej niż później. Jako osoba publiczna zaistniał w programie „Warsaw Shore” o mocno komercyjnym nastawieniu. Politycznie mówiąc, chodziło tam wyłącznie o dobrą zabawę na wizji.

Odniosę się więc jeszcze raz do tytułu tekstu. Tak jak Stany Zjednoczone mają swojego „CM Punka”, tudzież Brocka Lesnara przyciągającego tłumy, tak my w Polsce mamy ich odpowiedniki. Osobiście wolałbym, żeby był to przynajmniej poziom Brocka Lesnara (red. CM jeszcze wielka niewiadoma), który nie tylko przez moment dzierżył pas wagi ciężkiej UFC, ale również wydawał się nie do zatrzymania.

Tylko nielicznym w kraju udało się wydostać z worka z napisem „Freak Fight”, a inni muszą na to jeszcze zapracować, ewentualnie nawet nie próbują godząc się ze swoją rolą. Obserwując jednak dotychczasowe reakcje zgromadzonej publiczności, widzów przed telewizorami i komentujących na portalach branżowych, to właśnie oni (red. Freaki) są głównymi atrakcjami gal wyprzedającymi bilety. Więcej oficjalnego info wkrótce.

Komentarze

 • MaciusMMA

  ehh

 • mmaster

  NIezbyt trafne porównanie, tych dwóch osobnikow nawet do punka. On trenował cale zycie naprawdę wymagający sport, a ci dwaj? jeden po posturze sadze ze poczul się mocny po wizytach na siłowni (poczuł nieśmiertelność…), a drugi…
  Mam marzenie, aby wrzucać gości z siłowni do klatki z dobrymi zawodnikami nawet z polski. Wtedy by wrócili na ziemie.

 • Eksporter Zla

  jeden pozytyw, że walka Ozdoby z Trybsonem będzie bardziej efektowna od jego starcia z Koksem (acz jest to stwierdzenie z gatunku „lepiej spłonąć na stosie, niż być nabitym na pal, bo śmierć szybsza)…

 • maniekzig

  @mmaster przecież Ozdoba i tak zlał ten koksa, który po walce wylądował w szpitalu, więc osobiście nie uważam że było tak tragicznie, po za tym że dali sędziego który w tej walce nie powinien robić tego co zrobił.

  Mowa o tym na przykładzie walk w Pride.

  Problemem było to że kurdupel nie mógł wygrać, bo to by się nie zgadzało z interesami organizacji.

  Mnie tam już freeki nie przeszkadzają pod warunkiem że to są ostatnie walki na gali. Można spokojnie wyjść przed wszystkimi, albo wyłączyć TV w dobrym nastroju.

 • john66

  @Eksporter Zla
  Gdzie ty tutaj masz napisane,ze Ozdoba bedzie walczył z Trybałą, kolejny który czytac nie umie.

 • john66

  @maniekzig
  Dlaczego sędzia nie powinien przerwać walki, jak nie bili sie to miał prawo przerwać walkę ile mozna było patrzeć na te bieganie w okół oktagonu, a Burneika to trafił do szpitala bo pewnie blisko zawału był po walce, a nie dlatego,że go Ozdoba zbił.

 • maniekzig

  @john66 weź przejrzyj na oczy i porównaj sobie jak obaj po walce wyglądali. Zobacz bez komentarza Jurkowskiego – kolegi koksa.

  Żaden zawodnik amator ważący 70kg nie miał by dużych szans z Burneiką w półdystansie, więc głupotą byłoby dać mu się złapać.

  Burneika też nie atakował, bo nie miał siły, więc nie można tak taktować poważnie obu.

  Obu nie lubię, ale tak samo jak podniesienie Najmana z dosiadu w walce z Saletą, tak samo i tutaj miał ktoś z góry wygrać, a okazało się że są problemy to trzeba pomóc. Później karteczki u Pudziana itp.

  To jest Biznes jak w boksie, na punkty nie wygrasz jak wynik jest drukowany.

  Niech zestawią Koksa z Anzorem, to zobaczysz że walka będzie wyglądała podobnie.

  Plan był taki że Ozdoba przegrywa z kretesem jak Najman, tylko on zrobił wszystkich w ujja i nie dał z siebie zrobić idioty mimo że miał być tym złym.

 • GROM Z

  Wojtek nie bluźnij Brock Lesnar to był przez chwilkę Król ! i nijak ma się do tych paj@ców

 • IronMike

  Zobaczylbym z ciekawosci cwaniaczka Trybsona jak dostaje po mordzie 🙂

 • Eksporter Zla

  @john
  jest mi niezmiernie przyjemnie na myśl, że mogłem tak połechtać twoją próżność udowadniając niebagatelne w stosunku do moich umiejętności czytania ze zrozumieniem. Boże, jak ja bym chciał być taki jak ty… A co do mej wiadomości, fakt, że pisałem to z doskoku rzeczywiście spowodował, że mogłem to inaczej ująć, co chciałem napisać i przekazać: jeden pozytyw, że (powinienem dodać: ewentualna) walka Ozdoby z Trybsonem (…), reszta bez zmian. Nie twierdze, że oni będą walczyć, ale i tekst nie o tym był. Artykuł dotyczył freaków, a taka walka, która była by świętem dominacji komercji nad sportem, idealnie to obrazuje. Owszem walczyć potencjalnie będą z kim innym, ale gdyby ich razem sparować, głowę dam, że zapełnią nie małą halę. Ergo, wyciągnąłem z ego założenia jeden „pozytyw”.

 • Pako

  Już w komentarzach robi się gorąco,więc nie chce Sobie wyobrażać co będzie jak już gdzieś któregoś zestawią.To będzie medialny sukces.

 • TheOne

  ja myślę, ze gdyby doszło do zestawienie tychże dwóch osobistości to przynajmniej byłby to jako tako sensowny freak fight bo to co organizatorzy serwowali nam wcześniej to jakieś futurystyczne kpiny na miarę walki Misia koali z Małyszem

 • KAT

  ja też jeśli jakiekolwiek miejsce dla nich widzę to tylko razem na podrzędnej gali, na żadnej normalnej proszę nieeeeee

 • Cain

  wiesz co Wojtek, ja myślę że w naszym kraju nikomu się nie udało wydostać z worka freaków…

 • rudy

  „Ostatecznie Dawid postanowił ofertę Time of Masters odrzucić i skupić się na swoich aktualnych zajęciach, czyli muzyce oraz pisaniu książki.” ??????? Wojtek Ty to potrafisz subtelnie i dyplomatycznie nazywać rzeczy 😉

 • ruchmistrz

  przykra prawda, freaki są w tym sporcie potrzebne tak jak celebryci znani z tego że są znani w świecie prawdziwych np aktorów…

 • BartezCichy

  Ach koniunktura się rozpędza.A popyt na tego typu walki pokazuje właśnie nasza ilość komentarzy pod tym newsem.Czysto teoretycznie „Trybson” Trybała jest mniejszym freak’iem niż był Pudzian w momencie rozpoczęcia swoich startów w KSW.Nie marzę o tym debiucie ale z tego co słyszałem od dawna zapowiada swoje starty w MMA.Ozdoba może i dobrze tańczy? 🙂 ale co potrafi ciężko powiedzieć na podstawie jego walki z „Koksem”. Ale w jednym macie na pewno rację takie walki wciąż są potrzebne i będą aby wyprzedawać gale.

  PS.@maniekzig – z tego co pamiętam Ozdoba w walce z Litwinem ważył powyżej 80 kg.

 • maniekzig

  @BartezCichy możliwe, ale zdrowo obiektywnie patrząc to facet nie mający za wiele wspólnego z MMA nieźle sobie poradził. Sędzia to w moim odczuciu zepsuł, bo cyrkowców nie traktuje się poważnie. Jeżeli kto ma wątpliwości to niech wróci do starych walk w PRIDE, za którym tak wszyscy tęsknią.

  co do Lesnara to całkiem nieźle sobie poczynał do czasu jak mit o jego wielkiej sile prysł. Tak to już czasem bywa że jak ktoś obrośnie legendą.

 • IronMike

  Lesnar sie wprosil do mma w idelanym momencie i zdobyl pas. Gosc ma fenomenalne zapasy ale nic poza tym i inni goscie z czolowki go zweryfikowali. Carwin by go zabil gdyby sie lepiej kondycyjnie przygotowal. Jednak mimo wielu brakow gosc pokonal pare znanych nazwisk i swoje osiagnal za co szacun tym bardziej ,ze mma jako takiego nie znal w calosci. 
  Ps Co do walki Ozdoba vs burneika i tak mi tancerz erotyczny zaimponowal . Zrobil mu sporo problemow i trafil kilka moncych dewastujacych uderzen . Do momentu dyskwalifikacji moim zdaniem Ozdoba na pkt wygrywal . Prawda jest taka ,ze obaj w pewnym momencie unikali walki i nie do konca slusznie po dupie dostal Tylko Ozdoba

 • john66

  Litwin nie unikal walki tylko po prostu nie mial kondycji.

 • IronMike

  Na jedno wychodzi , nie podejmowal walki

 • nitro

  Ozdoba miał go na glebie już wyłożonego raz, starczyło dokonać dzieła ;P