"Kimbo Slice" podpisał kontrakt z Bellatorem

autor:
16 Styczeń 2015
"Kimbo Slice" podpisał kontrakt z Bellatorem

kimbo

Kevin Ferguson (4-2) znany wszystkim jako „Kimbo Slice” podpisał kontrakt z organizacją Bellator MMA. Specjalista od walk ulicznych w 2010 roku stoczył ostatnią walkę na zasadach i przeniósł się na bokserski ring. Tamże zdołał wygrać siedem pojedynków z rzędu, ale widać wyraźnie, że 40-letni zawodnik został skuszony przez Scotta Cokera i jego współpracowników odpowiednią kwotą, która sprawi, że zobaczymy go w klatce organizacji nr. 2 w światowym MMA. Informacja została potwierdzona przez dziennikarza mmajunkie.com, Johna Morgana.

Co ciekawe Amerykanin w przeszłości był związany z organizacją UFC. Wystąpił w 10-ym sezonie „The Ultimate Fightera”, ale w pierwszej rundzie programu uległ Royowi Nelsonowi, późniejszemu zwycięzcy. Wystąpił jednak na gali finałowej, gdzie pokonał przez jednogłośną decyzję Houstona Alexandra, znanego w Polsce ze starcia z Janem Błachowiczem na gali KSW. Ostatnią walkę stoczył 8 maja 2010, kiedy to w 2 rundzie przez TKO został zastopowany przez Matta Mitrione i postanowił zakończyć karierę w mieszanych sztukach walki. Ciężko stwierdzić, co kierowało kierownictwem Bellatora. 40-letni zawodnik to niepodważalnie rozpoznawalna persona w świecie sportów walki, ale szczerze mówiąc nie liczyłbym na jakiś świetny występ z jego strony. Lata mijają….

Komentarze

 • EL doopa

  o kurde podpisał kontrakt z Bellatorem? skąd wiecie? nieźle

 • Pako

  Odgrzany Kotlet,tyle w temacie.

 • Ogladalem niedawno jego walke z Mitrione i wygladal w niej bardzo dobrze do czasu kiedy kopniecia Matta nie wylaczyly mu nogi. Moim zdaniem walczy bardzo widowiskowo i fajnie bedzie go zobaczyc ponownie w MMA.

 • tomox

  legenda mówi, że od podbródkowych Kimbo mogą eksplodować uszy…

 • KAT

  no ale ile można, już naprawdę nie mają kogo wyciągać?

 • IronMike

  Rewanz z Thompsonem musi byc , to bedzie starcie !

 • W. Mrozowski

  Thompson jest w wyjątkowej formie. Jeżeli zachowa się jak zawodnik MMA, to nie ma szans tego przegrać. No i wypadł mu przeciwnik 🙂

 • marcinwar

  wspolpraca z ksw owocuje

 • MarkoHunto

  Dobrze, że wraca do MMA, bo z tego co było widać w jego boksowaniu to i tak nie wygrałby choćby z solidnym średniakiem, a w klatce na pewno będzie sobie lepiej radził niż w ringu.