Maciej Kawulski: "Obawiam się o to czy UFC dojedzie do Polski w tym roku."

12 Styczeń 2015
Maciej Kawulski: "Obawiam się o to czy UFC dojedzie do Polski w tym roku."


Choć w biznesie przyjmuje się zasadę udawania jak gdyby konkurencja nie istniała, to ostatecznie Maciejowi Kawulskiemu ciężko jest uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzi, zwłaszcza gdy zapytany raz za razem na antenie polsatowskiego „Punchera” o zbliżające się do Polski UFC.

MMA jest wielka dyscypliną i znajdzie się miejsce dla UFC. Ale ja już mówiłem wielokrotnie, że ich wizyta w Polsce jest incydentalna i będzie taka. To nie jest organizacja, która wypełni rynek polski kilkoma czy kilkunastoma galami w Polsce. Zrobią ją raz, żeby pokazać siłą marki, którą powiedzmy sobie szczerze, w przeszłości przeceniła. Amerykanie są mistrzami w budowaniu napięcia. Już raz byli, raz prawie byli, raz już wszyscy ich widzieli a jeszcze nie dojechali. Jadą dość długo i ja mam obawy czy w tym roku dojadą do Polski.

W dobie rosnącej rywalizacji na rynku polskim, Maciej Kawulski w oficjalnych wypowiedziach nie wydaje się wzruszony, nawet w obliczu zagranicznej korporacji ZUFFY:

Osobiście nie czuję zagrożenia. Jest miejsce dla nas, ludzi którzy wypełniają i tworzą ten rynek. Jest miejsce dla UFC, które raz na jakiś czas się pojawi. Będzie możliwość porównania przez fanów tych wydarzeń, jak również dla tych mniejszych promotorów. Zawodnicy gdzieś muszą budować rekord. Rynek jest tak duży, że jak profesjonalne produkty będą serwowały jakość sportową, to będzie dla nich miejsce. Natomiast o jakość sportową UFC bym się nie obawiał.

Choć najbardziej interesującą kwestią miała być ta natomiast KSW 30, na tym etapie nie padło nic co miałoby jakiekolwiek medialne przełożenia czy choćby jasny komunikat dla fanów:
2015 wyjątkowo wygląda tak, że wszystkie gale są już zaplanowane ale najbliższa jeszcze się waha. Rozmawiamy z Poznaniem, ale rozmowy idą ślamazarnie. Wierzę, że za chwilę przyspieszą i jubileuszową galę zrobimy właśnie tam. Szczegóły za kilka dni.

Komentarze

  • maniekzig

    Obawiam się że do gali 21 lutego nie dojdzie, bo zostało 1,5 miesiąca, a to pozostaje straszak na UFC.

  • Pako

    Haha zamiast gadać o UFC to niech lepiej pilnuje swojej kolejnej gali,bo może być ciekawie.UFC wpadnie zrobi event i tyle.Ciekaw jestem czy się doczekamy akurat w tym roku.

  • IronMike

    Kawulski nie oszuka przeznaczenia , ufc i tak tu kiedys bedzie