Maciej Kawulski: "Obawiam się o to czy UFC dojedzie do Polski w tym roku."

12 Styczeń 2015
3
Maciej Kawulski: "Obawiam się o to czy UFC dojedzie do Polski w tym roku."


Choć w biznesie przyjmuje się zasadę udawania jak gdyby konkurencja nie istniała, to ostatecznie Maciejowi Kawulskiemu ciężko jest uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzi, zwłaszcza gdy zapytany raz za razem na antenie polsatowskiego „Punchera” o zbliżające się do Polski UFC.

MMA jest wielka dyscypliną i znajdzie się miejsce dla UFC. Ale ja już mówiłem wielokrotnie, że ich wizyta w Polsce jest incydentalna i będzie taka. To nie jest organizacja, która wypełni rynek polski kilkoma czy kilkunastoma galami w Polsce. Zrobią ją raz, żeby pokazać siłą marki, którą powiedzmy sobie szczerze, w przeszłości przeceniła. Amerykanie są mistrzami w budowaniu napięcia. Już raz byli, raz prawie byli, raz już wszyscy ich widzieli a jeszcze nie dojechali. Jadą dość długo i ja mam obawy czy w tym roku dojadą do Polski.

W dobie rosnącej rywalizacji na rynku polskim, Maciej Kawulski w oficjalnych wypowiedziach nie wydaje się wzruszony, nawet w obliczu zagranicznej korporacji ZUFFY:

Osobiście nie czuję zagrożenia. Jest miejsce dla nas, ludzi którzy wypełniają i tworzą ten rynek. Jest miejsce dla UFC, które raz na jakiś czas się pojawi. Będzie możliwość porównania przez fanów tych wydarzeń, jak również dla tych mniejszych promotorów. Zawodnicy gdzieś muszą budować rekord. Rynek jest tak duży, że jak profesjonalne produkty będą serwowały jakość sportową, to będzie dla nich miejsce. Natomiast o jakość sportową UFC bym się nie obawiał.

Choć najbardziej interesującą kwestią miała być ta natomiast KSW 30, na tym etapie nie padło nic co miałoby jakiekolwiek medialne przełożenia czy choćby jasny komunikat dla fanów:
2015 wyjątkowo wygląda tak, że wszystkie gale są już zaplanowane ale najbliższa jeszcze się waha. Rozmawiamy z Poznaniem, ale rozmowy idą ślamazarnie. Wierzę, że za chwilę przyspieszą i jubileuszową galę zrobimy właśnie tam. Szczegóły za kilka dni.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
IronMikePakomaniekzig Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
IronMike
Gość
IronMike
Offline

Kawulski nie oszuka przeznaczenia , ufc i tak tu kiedys bedzie

Pako
Gość
Pako
Offline

Haha zamiast gadać o UFC to niech lepiej pilnuje swojej kolejnej gali,bo może być ciekawie.UFC wpadnie zrobi event i tyle.Ciekaw jestem czy się doczekamy akurat w tym roku.

maniekzig
Gość
maniekzig
Offline

Obawiam się że do gali 21 lutego nie dojdzie, bo zostało 1,5 miesiąca, a to pozostaje straszak na UFC.