Martin Lewandowski obszernie o celach federacji KSW na 2015 (+wywiad)

08 Styczeń 2015
Martin Lewandowski obszernie o celach federacji KSW na 2015 (+wywiad)


Wczorajsze walne zebranie wewnątrz KSW w dużej mierze wyznaczyło trendy w kierunku których będzie podążał polski lider. W wyczerpującej rozmowie z Martinem Lewandowskim, staraliśmy się wejść w szczegóły tego planu.

Jakieś oczekiwania względem założeń z Waszego walnego zgromadzenia?
Oczekuję, że rok 2015 będzie dla nas przełomowy z dwóch względów. Zwiększymy ilość gal do 5 rocznie oraz wyjdziemy poza granice Polski po raz pierwszy od 10 lat. Wytworzyliśmy taki rynek i potencjał naszej marki, że mogliśmy i chcieliśmy zdecydować się na ten ruch. Myślę, że to będzie wystarczająco dużo jak na ten rok a zarazem będzie to pewien przełom dla polskiego MMA.

A jak będzie rozwijała się sytuacja z PPV i w jaki sposób będzie transmitowana gala zagraniczna?
Zagraniczna będzie na pewno w PPV. Jeśli chodzi o polskie gale, to nie trzymamy się wzorca zamiennego stosowania PPV i transmisji otwartej, bo każdorazowo zależy od „fight cardu”, miejsca i hali jaką chcemy zapełnić. Jak wiadomo większe hale kosztują zdecydowanie więcej i tym samym potrzebują większych inwestycji, by osiągnąć ten sam spektakularny efekt, co na małej hali.

Czy planujecie podróżować po Polsce do nieodwiedzonych miejsc, z mniejszymi halami, organizując bardziej lokalne gale?
Jest jeszcze kilka miejsc nieodwiedzonych na mapie Polski i zapewne postaramy się je wypełnić. Nasze gale zawsze mają globalny zasięg, nie tylko lokalny, ponieważ przebijamy się skutecznie do widza. Lokalna lokalizacja nie wyklucza globalnego charakteru wydarzenia. Nasza gala w Szczecinie, niedoceniania przez niektórych, okazała się bardzo udana, z mocnym fight cardem, zadowoliła wielu fanów. Oczywiście, że chcemy aktywizować lokalne rynki ale zawsze z ogólnopolskim zaangażowaniem i mediów i fanów.

A jakie plany ma KSW wobec Amatorskiego Pucharu, o których wspominałeś nam na ostatniej edycji?
Chcemy zrobić dwie edycje, pierwsza być może już w marcu a kolejna późną jesienią. Dbamy o realizację Pucharu, chcemy żeby było to ciekawe, atrakcyjne dla widzów wydarzenie, na które chętnie przyjdą, jest to jednak dla nas niekomercyjny projekt. Nie jest to dla nas zarobkowe działanie a raczej inwestycja w rozwój dziedziny sportu i wsparcie polskiego MMA, dlatego planujemy dwie edycje. Chociaż jak się uda, to nie wykluczamy jakieś trzeciej, letniej, wakacyjnej edycji. Ale to czas pokaże.

Mieliście kiedyś w planach reality show, czy ten pomysł zrealizujecie?
Ten pomysł jest już dawno przygotowany i spisany w konkretny format. Odwiedziliśmy różne stacje, odbyliśmy liczne prezentacje z producentami, jednak na ten moment nie ma zainteresowania takim projektem. Media chyba jeszcze nie czują potencjału takiego wydarzenia telewizyjnego w naszym kraju.

Tymczasem pracujemy już nad kolejnymi organizatorami w Polsce.

Komentarze

 • maniekzig

  5 gal? dobre sobie. Trudno w to uwierzyć, bo niby kiedy mają to zrobić?

 • rudy

  Realne plany, przynajmniej widać, że nie bujają w obłokach 🙂 % gal jak najbardziej możliwe, czemu nie? Tylko będą musieli nowych zawodników kontraktować bo ile można międlić to samo

 • adamus

  no właśnie najważniejsze zeby nad zestawieniami popracowali. i trzeba by uregulować politykę pasów bo w świecie nie mogą funkcjonować takie jaja. my tam Polacy do świata Barei jesteśmy przyzwyczajeni ale Europa…

 • kamerling

  Chciałbym, aby kiedyś zawitali do Olsztyna. Tylko ta Urania taka mała…

 • IronMike

  Tego ppv ostatnio za duzo . 5 gal byloby git ale jakos ciezko mi w to uwierzyc. Powinni dalej robic zaciag do 93 i 66 bo te dywizje wyjatkowo ubogie sa

 • Bartass89

  Jak oni chcą zrobić 5 gal w 2015 roku, skoro teraz będzie KSW 30, a KSW 32 odbędzie się 31 października 2015? To chcą ostatniego dnia października oraz w całym listopadzie i grudniu zrobić aż 3 gale?!

 • Pako

  Nikt nie chce Transmitować ich Reality Show? Skoro był kiedyś Big Brother,Dwa Światy,czy też jest Warshaw Shore to i również znalazło by się miejsce dla KSW. Czekam aż za gale w Londynie PPV będzie kosztować 100 Pln.

 • TheOne

  co do reality show na pewno TVN jest jedyną stacją która by to wzięła ale znowu nie mają tradycji mma jeszcze i nagle tak z dupy nie wyskoczą z programem o sporcie emitowanym regularnie tylko u konkurencji. ale pomysł na miarę współczesnego społeczeństwa więc na pewno w końcu zaskoczy

 • rudy

  A może po prostu zmienią numerację gal?

 • Pingback: Miasto Poznań odrzuca warunki zaproponowane przez KSW. Zielona Góra nadal „planem B” federacji?()