PLMMA: Mateusz Strzelczyk vs. Szymon Dusza w Opolu. Bartłomiej Bartnicki w walce wieczoru na gali we Włocławku

03 Styczeń 2015
PLMMA: Mateusz Strzelczyk vs. Szymon Dusza w Opolu. Bartłomiej Bartnicki w walce wieczoru na gali we Włocławku

Foto: fb.com/szymon.dusza

Foto: fb.com/szymon.dusza


Profesjonalna Liga goni terminy i proponuje swoim fanom kolejne pojedynki na zbliżającej się lutowej gali w Opolu i kwietniowej we Włocławku, gdzie jeżeli nas pamięć nie myli, padł chyba rekord frekwencji federacji.

Pierwsze i najważniejsze o którym pisaliśmy to pojedynek Szymona Duszy z Mateuszem Strzelczykiem. Choć częstochowianin stoczy 17 stycznia ważny pojedynek w belgijskim Figtorze, wstępnie zapewnił Mirosława Oknińskiego, że będzie gotowy na 20 lutego. Jego miejscowy rywal ostatni raz wystąpił w listopadzie 2013, ponieważ pamiętny bój przypłacił poważną kontuzją kręgosłupa. Od tamtego czasu całkowicie zmienił podejście do treningu, jak również suplementacji i diety.

Opolska gala wstępnie zapowiada się na jedną z mocniejszych rozpisek Profesjonalnej Ligi w tym roku. Na wydarzeniu pojawi się bowiem wielu fighterów, którzy co prawda mieli krótsze lub dłuższe przerwy spowodowane w większości urazami, ale ich obecność zawsze gwarantowała mnóstwo sportowych emocji. Poniżej dotychczasowa rozpiska gali w Opolu.

77 kg: Szymon Dusza vs. TBA
77 kg: Maksymilian Kubiak vs. TBA
77 kg: Dawid Wolny vs. TBA
77 kg: Jakub Boczek vs. TBA
77 kg: Marcin Mencel vs. TBA
70 kg: Adam Golonkiewicz vs. TBA
61 kg: Rafał Czechowski vs. TBA
61 kg: Marcin Bandrowski vs. TBA

Druga ze wspomnianych walk, to oczywiście ta z udziałem Bartłomieja Bartnickiego. Mirosław Okniński podpisał z zapaśnikiem kontrakt na wyłączność i widać było po Wielkim Finale w Częstochowie, że była to trafiona inwestycja. Choć ma zaledwie dwa zawodowe pojedynki, to dwa szybkie poddania w wadze ciężkiej nie zdarzają się zbyt często. Polski zapaśnik będzie główną atrakcją kwietniowego eventu we Włocławku.

Komentarze

  • marol

    Kontuzją kręgosłupa? Z tego, co mi wiadomo, to Szymon miał kontuzję kolana.

  • Cain

    nie on miał uraz kręgosłupa na pewno. Wojtek? potwierdź bo zacznę wątpić w swoją pamięć 🙂 Gala w Opolu będzie dobra!

  • marol