Mikhail Tsarev rywalem Borysa Mańkowskiego w walce wieczoru KSW 30 w Poznaniu

19 Styczeń 2015
Mikhail Tsarev rywalem Borysa Mańkowskiego w walce wieczoru KSW 30 w Poznaniu


Jeżeli patrzyć na liczby, Borys Mańkowski (16-5-1) stanie przed najtrudniejszym zadaniem w dotychczasowej karierze. Przed chwilą federacja KSW ogłosiła, że jego rywalem i zarazem pretendentem do pasa będzie Rosjanin Mikhail Tsarev (29-4).

Do tej pory, Rosjanin z Novosibirska przegrał tylko cztery z trzydziestu trzech zawodowych pojedynków. Na koncie ma kilka najważniejszych rosyjskich federacji oraz epizod w Bellatorze, który najwyraźniej jest nowym kierunkiem w poszukiwaniu rywali przez KSW. Zwrot „weteran UFC” zastąpiono obiecującymi, młodymi zawodnikami z perspektywami i Tsarev spełnia to kryterium doskonale.

Jeżeli przyjrzeć się liczbom, Rosjanin zdecydowanie ma je po swojej stronie, ponieważ 27 z 29 pojedynków zakończył przed regulaminowym czasem. Przeważająca liczba poddań nad nokautami wynosi 66% na rzecz parteru do 28% uderzeń. W jego rekordzie przewinęło się również kilka światowych nazwisk. Ostatnio na przykład: Dennis Hallman czy Xavier Foupa-Pokam znani z UFC. Bilety na galę w Poznaniu w sprzedaży od jutra.

Komentarze

 • MaciusMMA

  Rekord naprawdę imponujący, ale uważam, że Borys jest level wyżej

 • maniekzig

  Po rekordzie wygląda na przekrojowego zawodnika, początkowo seria poddań, a teraz seria TKO.

  Zawodnik który mimo dużego rekordu nie ma starcia z 3 rundami, bo większość kończy się w pierwszej.

  Na pierwsze oko wydaje się być niebezpieczny, ale Borys ma znaczącą przewagę, więc spodziewam się szybkiego obalenia jak w poprzedniej walce.

  Dobry rywal do promocji dla Januszy, po sprawdzeniu już nie budzi takie respektu.

 • Mr. Strong

  Tego się po K&L nie spodziewałem, bardzo dobry rywal dla Borysa, oklaski!

 • IronMike

  Dupy nie urywa , epizod w bellatorze (2 walki , 2 porazki przez tko , jedna przez leg kicki) . Rekord nabity na noname . Jednak jak na ksw to i tak zaskakujaco dobry . Myslalem ,ze znowu jakis leszcz bedzie

 • Typer

  czekajcie czekajcie, tu na pewno kryje się jakaś taemnica 😀 to jest Rosja, to może ma nabity rekord, w Bellatorze poległ sromotnie. na pewno nie daliby Borysowi lepszego od niego 😉

 • Pako

  Również po przeczytaniu tego news’a byłem zaskoczony rywalem,lecz po krótkiej analizie na Sherdogu,także uważam że Borys sromotnie oklepie Rosjanina.Owszem rywal z takim doświadczeniem to coś,lecz za mało na Borysa.Ciekaw jestem jak rusek będzie wyglądał w trzeciej rundzie.