Mirko "CroCop" Filipović wraca do UFC

autor:
21 Styczeń 2015
Mirko "CroCop" Filipović wraca do UFC

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Były mistrz Pride FC oraz zwycięzca K-1 WGP Mirko Filipović (30-11-2-1NC) wraca do UFC. Informacja została przekazana pierwotnie przez Johna O’Regana z BloodyElbow.com, a w dniu dzisiejszym plotki o powrocie Chorwata zostały potwierdzone przez samego prezesa UFC, Danę White’a.

„CroCop” ostatnią walkę w UFC stoczył w październiku 2011 roku. Jego pogromcą okazał się Roy Nelson. Od tamtej pory toczył pojedynki zarówno w MMA jak i w K-1. Jeśli chodzi o MMA to w grudniu 2012 roku poddał Shinichiego Suzukawę, następnie musiał uznać wyższość Alexeya Oleinicka. W 2014 roku stoczył dwie walki ze złotym medalistą IO w Judo, Satoshim Ishiim. Oba pojedynki zostały rozwiązane na korzyść Chorwata. Po ostatnim pojedynku doszło nawet do szamotaniny pomiędzy Chorwackim zawodnikiem, a obozem przeciwnika, który miał wątpliwości, co do słuszności przerwania walki przez arbitra.

Choć Mirko również znalazł się w orbicie zainteresowań Bellatora, to oferta zaproponowana przez UFC okazała się bardziej przekonywująca i możemy po raz kolejny powitać go w największej organizacji MMA na świecie. W głowie od razu narodziło się pytanie. Czy w związku z mijającymi latami UFC zaproponuje mu bezpieczny model kariery przez dobranie przeciwników adekwatnych poziomem do obecnej kondycji Mirko, czy będziemy go jeszcze oglądać z topowymi zawodnikami wagi ciężkiej? Czas pokaże.

Komentarze

 • Pako

  Wiedziałem że ten moment nastąpi.Niech się chłop jeszcze nacieszy chwilę w UFC.Bo na pewno zbyt wiele  nie ugra.Dobry będzie dla Omielańczuka na galę w Pl.

 • VitorBelfort

  No to sprzątnęli go sprzed nosa Bellatorowi

 • Drwalu

  z topowymi zawodnikami ? obecnymi topowymi? no szans nie ma, to się nie ma nad czym zastanawiać

 • IronMike

  Tak czulem ,ze ufc moze go zajebac bellatorowi ,bo sie nim interesowali. Mysle ,ze albo oszalal z calym szacunem albo jest bankrutem. PRzyladek spokojnej starosci ( bellator ) to miejsce dla niego . Tam moglby cos znaczyc , w ufc skonczy sie tak jak ostatnio. Chlop sie od czasow pride chyba nizczego nowego nie nauczykl

 • Typer

  no to teraz nie tylko w UFC ale i w PL 😀