Nowe nazwiska w styczniowym Absolute Championship Berkut 13 w Płocku. Organizacja planuje turnieje wagowe z etapami w Polsce

06 Styczeń 2015
2
Nowe nazwiska w styczniowym Absolute Championship Berkut 13 w Płocku. Organizacja planuje turnieje wagowe z etapami w Polsce

Foto: m-1global.com

Foto: m-1global.com


Po udanej współpracy z M-1 Global, czeczeńska Absolute Berkut Championship już 31 stycznia zadebiutuje w naszym kraju, a dokładniej w płockiej Orlen Arena. Zgodnie z obietnicą, prezentujemy kilka nowych i ciekawych nazwisk na karcie, dzięki którym sportowo gala wygląda na niezłego „killera”. Nie obyło się również bez drobnych zmian, których polski fan raczej nie zauważy.

Oto dotychczasowa karta walk:
77 kg: Beslan Isaev (31-7) vs. Jose de Ribamar Machado Gomes (37-11)
77 kg: Arbi Aguev (15-6) vs. Albert Odzimkowski (7-1)
70 kg: Rasul Shovhalov (11-2) vs. Artem Lobov (10-10)
70 kg: Amirkhan Adaev (6-1) vs. TBA
70 kg: Magomed Hamzaev (5-1) vs. Janusz Staszewski (5-1)
61 kg: Rasul Albaskhanov (2-1) vs. Kamil Selwa (6-4)
77 kg: Viskhan Amerkhanov (2-1) vs. Adam Lewandowski (4-1)
64 kg: Zaira Dyshekova (0-0) vs. Izabela Badurek (4-2)
84 kg: Asludin Khuchiev (1-2) vs. Aleksander Rychlik (2-1)

Najważniejsza nowość to aktualna walka wieczoru. Isaev walczył na ostatnim M-1 Challenge 52 i to on szybkim nokautem odesłał weterana UFC – Cody’ego McKenzie na fighterską emeryturę. 28 spośród 31 wygranych skończyły się przed czasem. Jego brazylijski rywal Jose de Ribamar Machado Gomes (37-11), wygląda nie gorzej bowiem przeważająca część walk bez względu na wynik nie wyszła poza 1 lub 2 rundę. W swoim rekordzie ma pojedynki z wieloma dzisiejszymi gwiazdami światowego formatu.

Nas zastanawia kultura MMA polskiego, a może bardziej płockiego fana którzy będą pewnie najliczniejszą grupą na gali. Czy brak polskiego akcentu w walce wieczoru nie sprawi, że widzowie zaczną masowo opuszczać halę już po walce Alberta Odzimkowskiego? Oby nie.

Polską nowością jest również Izabela Badurek, która po niedawnych kłopotach zdrowotnych i operacji, wystąpi w kategorii 64 kg. Jej rywalka zadebiutuje na zawodowym ringu. Chwilę po niej wystąpi Kamil Selwa (6-4), który 2014 może zaliczyć do całkiem udanych. Nie tylko walczył aż cztery razy, ale zadebiutował w rosyjskim M-1 Challenge.

Ciekawostka jest Artem Lobov (10-10) i nie dajcie się zwieść rekordowi. Jego pojedynki zawsze gwarantują sporo emocji. Od wielu lat mieszka w Irlandii ale jest rodowitym Rosjaninem. Artem działa zgodnie z zasadą „ktokolwiek, gdziekolwiek, o każdej porze”, bez względu na kategorię wagową.

Jedną z zasłyszanych ciekawostek są plany czeczeńskiej ACB, odnośnie organizacji turniejów wagowych i rozdanie mistrzowskich pasów. Jeden z etapów miałby się oczywiście odbyć w Polsce, ale sporo zależy od powodzenia imprezy w Płocku. Nie zawiedźcie nas i zróbcie co do Was należy. Do zobaczenia 31 stycznia.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
TyperPako Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Typer
Gość
Typer
Offline

taka gala gdzie masowo zestawiają narodowościowo będzie na pewno bardzo emocjonująca. mam tylko nadzieję, ze nasi kibice będą na poziomie i nie pokażą przyjezdnym polskiej wiochy i hołoty

Pako
Gość
Pako
Offline

Izka w 64kg?? Też już chyba desperacja.Ciekawe jak Odzimkowski wypadnie po porażce.