PLOTKA: UFC 11-go kwietnia w Krakowie plus wstępna rozpiska. Błachowicz vs. Manuwa?

20 Styczeń 2015
PLOTKA: UFC 11-go kwietnia w Krakowie plus wstępna rozpiska. Błachowicz vs. Manuwa?


Polska edycja UFC wydaje się odsłaniać coraz więcej szczegółów, choć nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Prezentujemy listę najbardziej prawdopodobnych, które potwierdziły się z więcej niż jednego źródła, lecz należy je traktować jeszcze z przymrużeniem oka. Zwłaszcza, że plany lubią się zmieniać w trakcie.

Miejsce:
Choć mówiło się o gali w kontekście trzech miast, tj. Gdańsk/Sopot, Łódź i Kraków to najbardziej prawdopodobny wydaje się Kraków Arena.

Czas:
Tu również trzy daty, tj. 4, 11 i 18 kwietnia to ostatecznie najbardziej trafna wydaje się 11 kwietnia. Wg Pawła Wójcika z Polsatu Sport, specyfikacje odnośnie gali w Polsce wyjaśnią się „w ciągu dziesięciu dni” jak powiedział w ubiegłotygodniowym „Puncherze”. Termin idealnie zbiega się z zapowiedzianą Konferencją Prasową w sprawie UFC na terenach EMEA.

Zawodnicy:
– kilka dni temu Karol Dąbrowski podał za pośrednictwem portalu informację, że Jan Błachowicz wystąpi w walce wieczoru na pierwszej gali UFC w Polsce. Z informacji jakie udało mi się uzyskać, rywalem Polaka będzie Jimi Manuwa. Anglik walczył już w walce wieczoru, ma tylko jedną przegraną i to właśnie we wspomnianej walce wieczoru z Alexandrem Gustafssonem. Po tym jak Błachowicz pokonał Latifiego, który również ma za sobą walkę wieczoru i cztery pojedynku dla UFC, ciężko wskazać bardziej sensownego rywala. Jimi wraca po kontuzji, ale wszystko jest już na dobrej drodze i bez problemu będzie gotowy na kwiecień. W kilku rozmowach z managerami MMA, ci również wskazywali Manuwę jako najbardziej sensownego rywala dla Błachowicza na ten moment. Gdy zapytaliśmy Anglika osobiście, ten przeczytał wiadomość, zignorował ją ale co najważniejsze, nie zaprzeczył.
– Daniel Omielańczuk już dawno wznowił treningi po kontuzji kciuka i walczy o formę. W momencie gdy to czytacie, ląduje właśnie w San Diego gdzie poleciał z Michałem Materlą do A.K.A. Jego pojedynek w Polsce nie jest potwierdzony, ale wiadomo że termin to 11 kwietnia. Patrz wyżej!
– Peter Sobotta wkrótce wylatuje z Krzysztofem Jotko do San Diego, aby trenować wspólnie pod okiem Deana Listera
– Krzysztof Jotko jak wyżej. Wylatuje do USA i wszystko układa się w jedną całość. Wspólne przygotowania, wspólna gala. Nie pierwszy i nie ostatni raz zresztą
– pod uwagę brani są również pozostali zakontraktowani zawodnicy z Polski, m. in. Marcin Bandel ale ich udział jest we wstępnej fazie negocjacji

Na ten moment jedyne co możemy zrobić, to wyruszyć do Sztokholmu na najbliższą galę UFC Fight Night i na własną rękę rozwikłać kilka zagadek odnośnie UFC w Polsce. Zostańcie z nami.

Komentarze

 • maniekzig

  Będzie relacja ze Szwecji? Wow. Fajnie.

  Co do gali to było by miło i liczę że Wojtek zrobisz jakiś artykuł o tym gdzie będzie można nabyć bilety na galę. Takie Know How.

  Muszę tam być! 😉

 • Kokos80

  nie za bardzo widze sens gali w Krakowie, jak juz pisalem wczesniej – musieliby zrobic bilety w cenach pewnie nizszych niz KSW, zeby sprzedac 2/3.

  pozostale lokalizacje tez nie za bardzo, dla mnie WARSZAWA, Torwar. mozliwa data – 7 marzec lub 11 kwiecien.

  Jan z Manuwa, jedna z 3 mozliwych opcji, bedzie pewnie tez kilku Szwedow (Cedenblad), Gunnar – bo fanow sciagna do stolicy.

  KSW bylo wstanie z bramki w stolicy wyciagnac ok 600 000$ a taki wynik w pelni zadowoli UFC na ten moment.

 • MaciusMMA

  Wojtek zakładaj sobie twittera, będziesz wrzucał co jakiś czas jakieś nowinki, czy przemyslenia twoje

 • Kokos80

  Rozpiska pewnie bedzie srednia, co takiego:

  Jan Błachowicz – Jimi Manuwa

  Gunnar Nelson –

  ?-?

  ?-?
  ————————

  Krzysztof Jotko –

  Daniel Omielanczuk –

  Pawel Pawlak –

  Marcin Bandel –

  Łukasz Sajewski –

  Peter Sobotta –

  ?-?

  ?-?

 • W. Mrozowski

  @Macius MMA Nie chcesz znać moich oficjalnych przemyśleń na temat Twittera i social mediów w ogóle. Odpowiedź brzmi „Nie, nie założę”.

 • W. Mrozowski

  Paweł Pawlak wrócił do treningów BTW.

 • Pako

  Szkoda że bez Aśki,ale to i tak świetne wiadomości.Oby się potwierdziło.

 • DanteV

  Guddżob Wojciech…bardzo dobre…wyczekiwane info…nawet jeśli niepotwierdzone…to ostatnio dużo plotek się sprawdzało!

 • maniekzig

  @Pako Aśka będzie zapewne gościem specjalnym na gali razem z pasem UFC.

 • Mr. Strong

  @Wojtku, sprawdzałeś kiedyś swoje IQ? Z ciekawości pytam? 🙂

 • IronMike

  Manuwa ok , gus go rozpykale ale … no wlasnie , to jest gus. Dla Janka dobry sprawdzian

 • W. Mrozowski

  @Mr. Strong.
  Que?

 • rudy

  Super by było gdyby się wszystko sprawdziło. Czasem niestety wypadki się zdarzają i cały plan się wali. Ale naprawdę fajnie, że przynajmniej próbujecie poskładać w całość jakieś nieoficjalne, kuluarowe szmery i nam upublicznić je bez takiej zachowawczości jak niektórzy 😉

 • Mr. Strong

  @W. Mrozowski.
  Mierda.

 • @W. Mrozowski:
  Dzisiejszych mediów nie da się robić bez social media.

 • champ1

  no oni mają aktywne social media. ale rozumiem osobisty brak sympatii w tej materii Bomb

 • Mają ale nie korzystają z nich tak aby wykorzystać ich siłę marketingową, na czym by też zyskał portal.

  Za to wszystko się dzisiaj potwierdziło.

 • KAT

  nie każdy może chce angażować kasę w facedupę ja ich rozumiem

>><<
ZamknijX