Regulamin polityki odzieżowej UFC/Reebok dla zawodników i jego narożnika

16 Styczeń 2015
8
Regulamin polityki odzieżowej UFC/Reebok dla zawodników i jego narożnika


Na amerykańskim Bleacher Report ukazał się dokument zdradzający szczegóły nowej polityki odzieżowej pomiędzy UFC a firmą Reebok. Do jego egzekwowania zostanie powołany osobny departament w składzie dyrektor, trzech managerów oraz koordynator. Nowa polityka oznacza również koniec banerów sponsorskich, których osobiście nie znosi Dana White.

Oto najważniejsze przepisy:
– zawodnicy rankingowi będą pierwszymi, którzy wybiorą kolory swoich produktów. Zawodnik wyżej w rankingu ma pierwszeństwo, drugi jest zobowiązany wybrać barwy kontrastowe. Ci spoza rankingów wspólnie z matchmakerem będą pracowali nad wyborem koloru.
– po przybyciu do miasta goszczącego i zameldowaniu się u oficjeli ZUFFY, każdy zawodnik otrzyma produkty Reeboka do ubrania na otwarty trening, dzień mediowy, ważenie i konferencję prasową. Zestaw zawierać będzie: torbę treningową, bluzę, koszulkę, szorty treningowe, spodenki na ważenie, spodnie na ważenie, koszulka na ważenie, bluza na ważenie, czapka na ważenie, bieliznę, skarpety i buty. Zawodniczki otrzymają dodatkowo sportowe staniki.
– każda osoba z narożnika danego fightera również jest zobowiązana nosić odzież Reeboka i otrzymają swój zestaw po zameldowaniu. Jeżeli któryś z kornerów odmówi ich ubioru, zawodnik otrzyma karę, grzywnę i może zostać usunięty z walki.
-na otwartym treningu zawodnik powinien wybrać sprzęt z listy: bluza, koszulka, szorty, bielizna, skarpety i buty. Zawodniczki otrzymają stanik sportowy
– na konferencję prasową zawodnicy mogą ubrać odzież Reebok/UFC lub odzież elegancką bez żadnych widocznych logotypów
– na ważeniu fighterzy muszą wybrać z otrzymanych wcześniej produktów
– po przybyciu na arenę każdy zawodnik otrzyma: szorty do walki, koszulkę wyjściową, bluzę wyjściową, czapkę wyjściową oraz spodnie wyjściowe. Zawodniczki otrzymają staniki sportowe i bezrękawnik do walki. Fighterzy otrzymają spodenki obcisłe lub szorty. Spodenki typu kąpielowe są zabronione.
– zawodnicy będą opłacani za przestrzeganie zasad. Wypłaty będą przekazywane w ciągu 10 dni roboczych od walki. Wypłaty będą oparte o skalę ich zarobków i miejsce w rankingu w dniu ważenia.
– zawodnicy są odpowiedzialni za koszty wymiany lub zagubienia produktów. Jeżeli zawodnik nie ubierze sprzętu, będą obciążani karami finansowymi do nawet usunięcia z rozpiski. Każda kara będzie rozpatrywana indywidualnie.
– logotyp UFC w żaden sposób nie może zostać zakryte. Nie wolno dodawać kolejnych logotypów z zewnątrz. UFC rezerwuje sobie prawo do dodania poszczególnych logotypów na danym zawodniku w trakcie tygodnia poprzedzającego walkę, jednocześnie zostawiając przestrzeń dla sponsorów indywidualnych od zawodników.
– jeżeli zawodnicy chcą nosić słuchawki, muszą być to słuchawki Octagon/Monster
– po każdej walce zawodnik jest zobowiązany wybrać jedną sztukę noszonego przez siebie produktu z zestawu (wyłączając bieliznę) i zwrócić ją do odpowiedniego managera odzieżowego. UFC poczyni odpowiedni wysiłek aby sprzedawać produkty noszone przez samego zawodnika
– w związku z tygodniem poprzedzającym walkę, zawodnik jest zobowiązany nosić odzież Reeboka na każde show związane z UFC (Road to the Octagon, UFC Embedded, UFC Tonight, UFC Countdown, Ultimate Insider, Ultimate Fighter)

Odpowiedni procent ze sprzedaży produktów Reebok, będzie przekazany za organizacji Fight for Peace, która łączy boks i sztuki walki z edukacją przeciw przestępstwom i przemocy. Nowa polityka wchodzi 6 lipca, czyli od gali w Las Vegas. Zawodnicy jak Jon Jones, Ronda Rousey, Johny Hendricks, Anthony Pettis i Conor Mcgregor podpisali indywidualne umowy z Reebok.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
KATmaniekzigPakoEL doopaBLZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KAT
Gość
KAT
Offline

tak, ja pierwszy raz widzę go na oczy. co do zapisów jka zawodnicy mają z tego odpowiednią kasę to wszystko gra bo chyba nie sądzili, że za darmo ją dostaną i nie będą musieli nic robić poza uśmiechaniem się i wrzuceniem na FB jednej fotki. ale nie sądzę, żeby każdy zawodnik dostał kupę kasy od Reeboka. to są wytyczne organizacyjne a przecież nie każdy zawodnik ma umowy z firmą

maniekzig
Gość
maniekzig
Offline

Przecież każdy sponsor ma tak określone wymagania. Co wywiad podziękowania itp.

Pierwszy raz na oczy widzicie punkty kontraktu?

Pako
Gość
Pako
Offline

To się impreza rozkręca.Czekać tylko na burze fighterów.

EL doopa
Gość
EL doopa
Offline

o ja jebie o co chodzi? oni to na serio? to co Reebok stał się jakimś udziałowcem większościowym w UFC, że takie jaja robią? o co kaman?

BLZ
Gość
BLZ
Offline

Ciekawe co na to zawodnicy (szczególnie Ci z niższą pozycją w rankingach), pewnie kupa kasy od sponsorów im przeleci przed nosem a wątpię żeby Reebok wynagrodził im to w 100%.

Typer
Gość
Typer
Offline

o ja pierd*le to jest chyba przerost form nad treścią. ja jako fan Reeboka akurat mam w swoim umyśle zmianę in minus po przeczytaniu tego

vonski
Gość
vonski
Offline

Ja pier***e ale ordung! Woda na młyn tych, co złożyli pozwy zbiorowe przeciwko praktykom monopolistycznym UFC.
Swoją drogą jestem cieaw, czy zawodnicy nie będą narzekać na jakość sprzętu. Reebok to świeżak w tej branży i pewno trochę się musi nauczyć o robieniu ciuchów do MMA.