Sergio Moraes potencjalnym rywalem Petera Sobotty na UFC w Krakowie

29 Styczeń 2015
Sergio Moraes potencjalnym rywalem Petera Sobotty na UFC w Krakowie


Źródła bliskie zawodnikom potwierdziły, że UFC pracuje nad zorganizowaniem pojedynku pomiędzy Peterem Sobottą (14-4-1) a Sergio Moraesem (8-2) w Polsce. Wszechobecny pęd za efektownym stylem walki może wymusić na obu zawodnikach próbę zaskoczenia rywala w stójce, ale tutaj najważniejszy jest fakt, że obaj są świetnymi technikami w parterze.

Wystarczy spojrzeć na rekordy obu fighterów żeby zrozumieć, że obaj pałają miłością do jiu-jitsu. Siedem poddań i zero nokautów dla „Serginho” przy dziewięciu poddaniach i czterech nokautach dla Polaka z niemieckim paszportem. Każdy nich jest obecnie na plusie w kwestii wygranych walk z rzędu. O ile jednak Peter ma imponujące sześć zwycięstw z rzędu, o tyle Brazylijczyk ma ich obecnie zaledwie dwa ale o jedno więcej, jeżeli liczyć ostatnie dokonania tylko w UFC.

Naszym zdaniem to Sobotta będzie faworytem walki, jeżeli poruszać się w sferze wyłącznie uderzeń, a przecież sprowadzić nie jest tak łatwo. Jeżeli dodać do tego czterokrotne Mistrzostwo Świata Moraesa, to sprawy przybierają inny obrót. Pamiętajmy jednak, że przed wygraną z Pawłem Pawlakiem, Peter pięć razy z rzędu poddał swoich rywali duszeniem zza pleców. Jeżeli walka potoczy się tylko w parterze, to w tym wypadku nie będziemy mieli nic przeciwko takiemu rozwiązaniu, bowiem doświadczymy niebywałego kunsztu parterowej sztuki walki. Obserwując prędkość z jaką UFC publikuje nowości dotyczące polskiej karty walki, niebawem powinniśmy usłyszeć coś więcej w powyższej kwestii.

Oto jak wygląda dotychczasowa rozpiska:

Walka wieczoru:
Gabriel Gonzaga vs. Mirko Cro Cop

Druga walka wieczoru:
Jimi Manuwa vs. Jan Blachowicz

Pozostałe:
Seth Baczynski vs. Leon Edwards
Krzysztof Jotko vs. Garreth McLellan
Pawel Pawlak vs. Sheldon Westcot
Peter Sobotta vs. Sergio Moraes [niepotwierdzona]
Marcin Bandel vs. Jason Saggo [najpierw UFC potwierdziło a później zdjęło wiadomość]

Komentarze

 • Bartass89

  Co to za rozpiska? To Bandel i Omielańczuk nie zawalczą?

 • maniekzig

  @Sobotta walczy jak pacyfista. Raczej nic chłop nie ugra w tej organizacji.

  Reszta polaków nie została potwierdzona oficjalnie przez UFC.

 • IronMike

  Myslalem ,ze Petera na niemcy beda trzymac . Co by nie bylo gala blisko niemiec wiec moze ufc liczy ,ze sie zjada fani do krakowa za nim

 • Pako

  Też myślałem że na Niemcy pójdzie,no nic karta się buduje na ostro!

 • maniekzig

  Kto wie czy nie pójdzie to tak że ci Polacy którzy zaliczą łatwe wygrane dostaną kolejną szansę na gali w Niemczech? Moim zdaniem, to jest do zrobienia, ale nie sądzę by zawodnicy chcieli na to przystać.

 • Pingback: Sergio Moraes vs. Peter Sobotta slated for UFC Fight Night 64 in Poland()

 • Pingback: Sergio Moraes vs. Peter Sobotta slated for UFC Fight Night 64 in Poland | MMA and UFC News()

 • rudy

  Petera się też nie spodziewałem, ale dobrze. W Niemczech już walczył, niech jeździ po świecie, nawet tym bliskim 😉 Ale Omielańczuka to dziwię się, że nie ma na razie.

 • champ1

  co znaczy że walczy jak pacyfista? Widać traktują go jak Polaka