UFC 185: Johny Hendricks vs. Matt Brown. Rory MacDonald pretendentem do pasa w wadze półśredniej?

autor:
14 Styczeń 2015
UFC 185: Johny Hendricks vs. Matt Brown. Rory MacDonald pretendentem do pasa w wadze półśredniej?

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


UFC zrewidowało nieco zamierzenia zawodników wagi półśredniej. W związku z kontuzją Tareca Saffiedine’a i jego wycofaniem z gali UFC FN 60, zdecydowało się powołać na to miejsce Brandona Thatcha oraz Stephena Thompsona, który został walką wieczoru na tejże gali. Natomiast starcie byłego mistrza UFC, Johny’ego Hendricksa oraz Matta Browna, który pierwotnie miał zmierzyć się z Belgiem zostało przesunięte na UFC 185 w Dallas. To oznacza, że na trzecią część trylogii „Hendricks vs. Lawler” będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Dzięki roszadzie szansę walki o pas może otrzymać Rory MacDonald, a do walki miałoby dojść na UFC 186, które jest zaplanowane na 25 kwietnia w Montrealu. Drugim pomysłem na „Red Kinga” jest zestawienie go z Hectorem Lombardem. Zwycięzca pojedynku w stu procentach miałby zagwarantowaną walkę o pas.

Matt Brown będzie szukał przełamania po ostatniej porażce z Robbie Lawlarem, świeżo upieczonym mistrzem UFC w wadze półśredniej. Teraz zdecydowanie nie będzie łatwiej o zwycięstwo, chociaż pamiętajmy, że Brown potrafił wygrywać siedem razy z rzędu, z czego sześć pojedynków kończył przed czasem.

Co do byłego mistrza, który tytuł utracił w grudniu ubiegłego roku, to każdy z pojedynków towarzyszyło wiele kontrowersji względem decyzji podjętej przez sędziów. Pierwsza walka to zwycięstwo Hendricks, druga Lawlera. Kierownictwo chciało zorganizować 3 starcie, ale widać, że prośby i narzekania Kanadyjczyka, MacDonalda mogły wpłynąć na zmianę ich decyzji. Czyżby GSP obiecał White’owi, że powróci w 2015 roku? Przekonamy się niebawem.

Komentarze

 • maniekzig

  Sam byłem za tym aby GSP odszedł w chwale bez porażki, ale teraz mimo wszystko tęskni się za tym nudziarzem który może dać jeszcze kilka świetnych walk.

 • champ1

  niekończące się powroty są częścią kariery sportowej każdego 🙂

 • Drwalu

  bardzo dobrze nich Rory próbuje

 • rudy

  Dobre roszady porobili

 • Pako

  W kat 77kg w ogóle się zrobił cyrk,to samo zaczyna się robić w kat 70kg.

 • KAT

  kontuzje, niestabilne gwiazdy sezonowe i mixy fixy same się robią

 • IronMike

  Jesli rumcajs mysli ,ze Brown to latwa walka to sie zdziwi natomiast Rory znowu dostanie oklep