UFC 188: Cain Velasquez vs. Fabricio Werdum zawalczą o pas w wadze ciężkiej na jednej z czerwcowych gal

autor:
15 Styczeń 2015
UFC 188: Cain Velasquez vs. Fabricio Werdum zawalczą o pas w wadze ciężkiej na jednej z czerwcowych gal

werdum

Tymczasowy mistrz UFC, Fabricio Werdum (19-5-1) za pośrednictwem aplikacji Instagram zdradził, że 13 czerwca zmierzy się z Cainem Velasquezem (13-1). Stawką pojedynku będzie rzecz jasna unifikacja pasa UFC w wadze ciężkiej. Na razie nie wiadomo, gdzie odbędzie się batalia, ale pamiętając zapewnienia Dany White’a do starcia dojdzie w Meksyku.

Cain Velasquez ostatnią walkę dla UFC stoczył w październiku 2013 roku, kiedy to przez TKO w 5-ej rundzie zastopował swojego najgroźniejszego rywala Juniora Dos Santosa. Co ciekawe było to trzecie starcie pomiędzy zawodnikami. W pierwszym pojedynku tryumfował Dos Santos, który odebrał tytuł należący do zawodnika American Kickboxing Academy. Następne dwa starcia to niezaprzeczalnie pełna dominacja dla posiadającego meksykańskie korzenia Velasqueza.

Fabricio Werdum miał na prawdę trudną drogę do walki o mistrzowski pas. Najpierw pokonał na punkty Roya Nelsona, potem w ekspresowym tempie odprawił Mike’a Rusowa. Po tej walce przyszedł czas na jego rodaka Antonio Nogueirę, którego poddał w 2 odsłonie. Ostatnim przystankiem przed upragnioną walką o pas było starcie z Travisem Browne, które również zakończyło się po myśli Werduma. Pierwotnie na listopadowym UFC 180 miał zawalczyć z Cainem Velasquezem, ale problemy zdrowotne mistrza sprawiły, że na jego miejsce został desygnowany Mark Hunt. W Mexico City zwyciężył Werdum, który znokautował „latającym kolanem” weterana K-1 oraz Pride FC.

Jeśli UFC będzie się trzymało wcześniejszych deklaracji, to Cain Velasquez może niczym Dominick Cruz stracić swój pas jeśli będzie niezdolny do stoczenia pojedynku w terminie czerwcowym.

Komentarze

 • IronMike

  Cain faworytem ale Werdum nawet kiedy wydaje sie ,ze jest w gorszej pozycji potrafi jebnac asem na stol

 • Buszek Andrzej

  Do czerwca jeszcze Velasquez zdąży się rozsypać.

 • Typer

  no obawiam się , że pas będzie nie wywalczony tylko zabrany bo pewnie będzie kolejna zdrowotna awaria

 • Pako

  Również obawiam się o kolejną kontuzję Meksykańca.No nic najwyżej straci pas,tyle.Ale jeśli dojdzie do starcia to będzie ogień!