UFC 189: Conor McGregor potwierdził datę pojedynku z Jose Aldo

autor:
31 Styczeń 2015
UFC 189: Conor McGregor potwierdził datę pojedynku z Jose Aldo

Foto: sherdog.com

Foto: sherdog.com


Irlandczyk Conor McGregor (17-2) podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami i fanami „Q&A” potwierdził, że 11 lipca w ramach gali UFC 189 zmierzy się o pas UFC w wadze piórkowej. Przeciwnikiem „Notoriousa” będzie rzecz jasna mistrz, Jose Aldo (25-1). Gala połączona z „Tygodniem Medialnym UFC” odbędzie się w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas.

Jestem spokojny i opanowany. To kolejny przeciwnik na mojej drodze. Czuję, że nie dokończył swojego obiadu, kiedy dowiedział się o tym z kim przyjdzie mu się zmierzyć. To potrwa pięć rund to jestem bardziej niż gotowy. Jedno uderzenie może zakończyć pojedynek. To pewne.

McGregor miał zagwarantowaną walkę w main eventcie po tym jak na UFC Fight Night 59 w Boston pokonał Dennisa Sivera. W związku z tym Irlandczyk otrzymał potwierdzenie ze strony organizacji. Nie jest wiadomo, czy pojedynek będzie walką wieczoru, gdyż pod uwagę brane jest również zestawienie o pas w wadze półciężkiej, czyli Jon Jones vs. Anthony Johnson.

Aldo ostatnią walkę stoczył w październiku, kiedy to, po raz drugi pokonał Chada Mendesa. Pojedynek będzie dla Brazylijczyka ósmą obroną mistrzowskiego pasa. Jose jest mistrzem UFC od początku istnienia dywizji piórkowej.

Komentarze

  • Gruby

    Karolu na logikę jak taki pojedynek może nie być walką wieczoru? To po 1. A po 2 Jones-Johnson jest planowane na maj i nawet Dana White już to wstępnie potwierdził a nawet może już klepnął na maj…

  • Nic nie zostało podane do publicznej wiadomości i dopóki nie pojawi się oficjalne oświadczenie ze strony UFC to wszystko się może zdarzyć.

  • adamus

    eee taaam UFC to nie KSW tam wszystko może się zdarzyć ale nie w takim wymiarze 😉