UFC FN 59: Donald Cerrone zastępuje kontuzjowanego Eddiego Alvareza i zawalczy z Bensonem Hendersonem na gali w Bostonie

autor:
06 Styczeń 2015
UFC FN 59: Donald Cerrone zastępuje kontuzjowanego Eddiego Alvareza i zawalczy z Bensonem Hendersonem na gali w Bostonie

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Donald Cerrone (26-6) jest najaktywniejszym zawodnikiem w całej organizacji UFC. „Kowboj” w zeszły weekend pokonał przez jednogłośną decyzję Mylesa Jury’ego, ale to nie koniec emocji z udziałem podopiecznego Grega Jacksona. Kolejny pojedynek stoczy już 18 stycznia na gali UFC FN 59 w Bostonie, a jego przeciwnikiem będzie były mistrz UFC, Benson Henderson (21-4).

Donald Cerrone w jednym z wywiadów stwierdził, że chce walczyć jak najczęściej, bo jak każdy potrzebuje gotówki. W związku z kontuzją Eddiego Alvareza (24-5) zaproponował swoją kandydaturę jako zastępstwo w pojedynku z Bensonem Hendersonem. Cerrone, który jest łowcą nagród indywidualnych za poddania, nokauty i walki wieczoru z pewnością pokazuje, że nie ma dla niego zadań niemożliwych. Kolejny raz w oktagonie zamelduje się już 18 stycznia, czyli dokładnie dwa tygodnie licząc od starcia z Jurym.

Niewiadomą będzie z pewnością forma Cerrone i to, jak jego organizm zareaguje na kolejne trudy związane z pojedynkiem z topowym zawodnikiem wagi lekkiej, Hendersonem. Były mistrz UFC będzie szukał zwycięstwa po tym, jak został znokautowany przez świeżo upieczonego pretendenta do pasa UFC – Rafaela Dos Anjosa.

Jakim wynikiem nie zakończyłby się ten pojedynek, to z pewnością Cerrone już jest zwycięzcą pod względem psychicznym. Co więcej z pewnością kierownictwo UFC godziwie nagrodzi go wyższą wypłatą za wzięcie walki poprzedzającej starcie wieczoru na gali, która odbędzie się już 18-go stycznia.

Komentarze

 • Pako

  Ale kręce 2 tygodnie przerwy pomiędzy galami.Eddie ostatnimi czasy ma przechlapane,jak nie porażka to kontuzje.IMO Benson może to wygrać,również obawiam się o formę Cerrone.

 • Typer

  no ja mam nadzieję, że UFC solidnie go nagrodzi i doceni

 • Spokojnie już Greg Jackson zadba o „rozrysowanie” Hendersona 🙂 Oby tylko starczyło mu kondycji, bo Henderson będzie walczył na świeżości.

 • IronMike

  Trudna sytuacja dla Cowboy'a ale da rade i ubije wałsona

 • BLZ

  Cowboy to dynamit ostatnio, wjedzie 18’ego na świeżo jakby walki z Myles’em w ogóle nie było.

 • W. Mrozowski

  Zobaczymy czy jego „Fuck You kicki” nie narobiły mu jakiś mikro uszkodzeń. BTW niezły dzik.

 • Buszek Andrzej

  Super news, ogromny szacunek dla Cerrone bo na pewno nie będzie w tej walce faworytem. Logicznie rzecz biorąc nawet jeśli przegra to raczej w żaden sposób nie zatrzymuje to jego pościgu za pasem w przypadku wygranej na pewno taką szanse dostanie.

 • Drwalu

  no tak czysto teoretycznie nic nie traci przegraną a potencjalna wygraną zyskuje. w sumie dobra (nie łatwa) okazja