UFC FN 64: Daniel Omielańczuk vs. Anthony Hamilton kolejnym starciem na gali w Krakowie

autor:
27 Styczeń 2015
UFC FN 64: Daniel Omielańczuk vs. Anthony Hamilton kolejnym starciem na gali w Krakowie

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Podczas pierwszej gali w Polsce oprócz Jana Błachowicza będziemy mogli oglądać kolejnego reprezentanta naszego kraju. Do rozpiski krakowskiego UFC został dodany Daniel Omielańczuk (16-4-1), który w swojej kolejnej walce dla UFC zmierzy się z Anthonym Hamiltonem (13-4). Co ciekawe, Amerykanin wielokrotnie zabiegał o możliwość zmierzenia się z Polakiem na twitterze. UFC zaakceptowało jego propozycję i starcie w wadze ciężkiej zobaczymy na gali w Polsce.

Daniel w UFC jest od 2013 roku i w największej organizacji na świecie walczył dwa razy. Najpierw po mocnym pojedynku pokonał przez nokaut w trzeciej rundzie Austriaka, Nandora Guelmino. W kolejnym występie na gali w Abu Zabi nie sprostał zapaśnikowi Jaredowi Rosholtowi. Daniel miał w listopadzie szansę na przełamanie w starciu z mocno bijącym Soa Paleleim. Jednakże pojedynek został anulowany w związku ze złamaniem kciuka podczas przygotowań przez polskiego zawodnika.

Anthony Hamilton jest bogatszy o jedną walkę w amerykańskiej organizacji w stosunku do swojego najbliższego rywala. W debiucie dla UFC uległ Aleksiejowi Olejnikowi już w pierwszej rundzie. Po tej porażce wrócił silniejszy i na potwierdzenie formy znokautował Ruanie Pottsie. Hamilton zdecydowanie nie należy do zawodników, którzy posiadają granitową szczękę. W grudniu przegrał z Toddem Duffee. W klatce spędził niespełna 33 sekundy, więc w tym aspekcie szukałbym słabych punktów Amerykanina.

Komentarze