UFC podnosi cenę PPV w Stanach Zjednoczonych, mimo wcześniejszych obietnic Dany White

05 Styczeń 2015
UFC podnosi cenę PPV w Stanach Zjednoczonych, mimo wcześniejszych obietnic Dany White


Internet wszystko pamięta. W tym wypadku słowa obietnicy Dany White, który mniej więcej rok temu obiecał, że ceny subskrypcji PPV nigdy nie zostaną podniesione z regularnych $54.95 HD/$44.95 SD. Słowa najwyraźniej nie dotrzymał.

Poważne wahania zaczęły się przy okazji UFC 168, ale to podyktowane było angażem kilku najbardziej kasowych gwiazd i miało być „jednorazowym strzałem”. Gdy zastanowić się nad amerykańską ceną $54.95 HD/$44.95 SD i pomnożyć to razy trzy polskie złote, otrzymamy 165 PLN HD/150 PLN SD. Teraz cena poszła o kolejne pięć dolarów w górę, co było widać przy okazji UFC 182 i zapowiedzianym UFC 183.

Wg odnalezionego archiwum z początku roku, europejska cena PPV wynosiła 7.99 euro (ok. 32 PLN) ale w kwietniu wynosiła już 17.99 euro (ok. 72 zł). W jednym i drugim wypadku ZUFFA w żaden sposób nie informowała fanów o podwyżkach, stawiając ich przed faktem dokonanym.

Liczby dotyczące obecnego numeru jeden nie wyglądały obiecująco w zeszłym roku, porównując je do zamierzchłych czasów. Głównodowodzący UFC raz jeszcze tłumaczył przejściowe problemy trudnymi czasami w dzisiejszej ekonomii oraz wszechobecnymi kontuzjami najważniejszych fighterów.

Komentarze

 • maniekzig

  I to jest błąd, duży błąd. Co raz mniej ludzi ma taką gotówkę by wydawać ją z częstotliwością gali UFC.

  Gigant może szybko przeinwestować, bo może oznaczać kłopoty finansowe i cięcie kadry zawodników.

 • W. Mrozowski

  Europa nie ma historii z PPV, ale jednostkowa cena za ich gale w przeliczeniu na złotówki, zwyczajnie mnie przeraża. Dobrze, że nasze ceny znacznie mniejsze.
  Z drugiej strony za stary jestem na dziwaczne streamy, pop upy z reklamami, zacinający się obraz i rozdzielczość 2 x 2 pix.

 • john66

  Tylko cena PPV jest w polsce mniejsza bo ogolnie to cena produktow w polsce w cale nie jest mniejsza niz w USA, a nawet czasami wieksza.

 • W. Mrozowski

  Ogólnie usługi w USA są droższe. U nas z kolei produkt jest 1 pierwszym miejscu, praca ludzka jest wyceniana taniej.

 • IronMike

  Zdjecie kozackie 🙂

 • Pako

  no co UFC się ratuje na wszystkie możliwe sposoby,taki gigant i aż musi podwyższać ceny.Czekam na wywiad z K&L ciekaw co mają do powiedzenia na ten temat,pewnie powiedzą że to oni się przyczynili do tego.

 • Typer

  myślę, że jak im słabiej idzie to mogliby nieco ograniczyć ekspansję i lepiej się zorganizować. na pewnym etapie nie zapanują nad molochem których tworzą. nie da się w nieskończoność maksymalizować