UFC podnosi cenę PPV w Stanach Zjednoczonych, mimo wcześniejszych obietnic Dany White

05 Styczeń 2015
7
UFC podnosi cenę PPV w Stanach Zjednoczonych, mimo wcześniejszych obietnic Dany White


Internet wszystko pamięta. W tym wypadku słowa obietnicy Dany White, który mniej więcej rok temu obiecał, że ceny subskrypcji PPV nigdy nie zostaną podniesione z regularnych $54.95 HD/$44.95 SD. Słowa najwyraźniej nie dotrzymał.

Poważne wahania zaczęły się przy okazji UFC 168, ale to podyktowane było angażem kilku najbardziej kasowych gwiazd i miało być „jednorazowym strzałem”. Gdy zastanowić się nad amerykańską ceną $54.95 HD/$44.95 SD i pomnożyć to razy trzy polskie złote, otrzymamy 165 PLN HD/150 PLN SD. Teraz cena poszła o kolejne pięć dolarów w górę, co było widać przy okazji UFC 182 i zapowiedzianym UFC 183.

Wg odnalezionego archiwum z początku roku, europejska cena PPV wynosiła 7.99 euro (ok. 32 PLN) ale w kwietniu wynosiła już 17.99 euro (ok. 72 zł). W jednym i drugim wypadku ZUFFA w żaden sposób nie informowała fanów o podwyżkach, stawiając ich przed faktem dokonanym.

Liczby dotyczące obecnego numeru jeden nie wyglądały obiecująco w zeszłym roku, porównując je do zamierzchłych czasów. Głównodowodzący UFC raz jeszcze tłumaczył przejściowe problemy trudnymi czasami w dzisiejszej ekonomii oraz wszechobecnymi kontuzjami najważniejszych fighterów.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
TyperPakoIronMikeW. Mrozowskijohn66 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Typer
Gość
Typer
Offline

myślę, że jak im słabiej idzie to mogliby nieco ograniczyć ekspansję i lepiej się zorganizować. na pewnym etapie nie zapanują nad molochem których tworzą. nie da się w nieskończoność maksymalizować

Pako
Gość
Pako
Offline

no co UFC się ratuje na wszystkie możliwe sposoby,taki gigant i aż musi podwyższać ceny.Czekam na wywiad z K&L ciekaw co mają do powiedzenia na ten temat,pewnie powiedzą że to oni się przyczynili do tego.

IronMike
Gość
IronMike
Offline

Zdjecie kozackie 🙂

john66
Gość
john66
Offline

Tylko cena PPV jest w polsce mniejsza bo ogolnie to cena produktow w polsce w cale nie jest mniejsza niz w USA, a nawet czasami wieksza.

maniekzig
Gość
maniekzig
Offline

I to jest błąd, duży błąd. Co raz mniej ludzi ma taką gotówkę by wydawać ją z częstotliwością gali UFC.

Gigant może szybko przeinwestować, bo może oznaczać kłopoty finansowe i cięcie kadry zawodników.