ZUFFA prawdopodobnie ogłosi galę w Polsce na konferencji prasowej przed UFC w Sztokholmie

14 Styczeń 2015
ZUFFA prawdopodobnie ogłosi galę w Polsce na konferencji prasowej przed UFC w Sztokholmie


Informacje na temat planowanej pierwszej gali UFC w Polsce urosły już do miana legendy, co było nawet pożywką dla Macieja Kawulskiego, który w ostatnim „Puncherze” pozwolił sobie na sporo kąśliwych uwag względem światowego lidera. Spekulacji na temat miejsca i terminu było sporo, a my mamy coś jeszcze innego.

Źródła pochodzenia poniższej wiadomości nie możemy oczywiście wyjawić, tym samym news ląduje w dziale z napisem „Nieoficjalne” i życzylibyśmy sobie, aby taki scenariusz się sprawdził. Wg naszych informacji, ZUFFA ogłosi miejsce i termin gali w Polsce na oficjalnej konferencji prasowej przed UFC w Sztokholmie, czyli w piątek (23.01.2015) a niemal pewny jest w tym wypadku Kraków Arena i któryś z terminów: 04.04.2015.//11.04.2015.//18.04.2015. Wiele zależy od tego czy Joanna Jędrzejczyk ostatecznie zawalczy o pas w Krakowie. Wówczas wspólnie z obecną mistrzynią Carlą Esperzą, byłyby główną atrakcją gali UFC Fight Night Poland. Pamiętajmy, że na gali w Sztokholmie obecny będzie również Jan Błachowicz, zaproszony w roli gościa specjalnego. Istnieje spora szansa, że ogłoszenie będzie dotyczyło m. in. jego osoby.

Wszystko zaczyna się układać w jedną całość, ponieważ niedawno otrzymaliśmy powiadomienie o rozkładzie tygodnia medialnego przed samą galą, na której widnieje pozycja Exclusive UFC announcement – 2015 EMEA Events właśnie w piątek. Wkrótce więcej oficjalnych informacji z gali w Szwecji na której oczywiście będziemy osobiście.

Komentarze

 • VitorBelfort

  Nie mogę się już doczekać. Mam nadzieję, że zdąże kupić bilet 😉

 • rudy

  Jak na hali w Krakowie zrobią i w tych terminach i z polskimi zawodnikami, to będzie piękne półrocze 2015!!!

 • Loku

  Wierzę, że ta informacja się potwierdzi. Ale mam wątpliości czy już na tej gali Asia dostanie szansę walki o pas… Wydaje mi się, że pierwsza obrona nowej mistrzyni raczej odbędzie się w USA, a amerykanie zechcą jeszcze podnieść wartość marketingową Joanny zestawiając ją z którąś z TUF-owiczek. Teoretycznie poza Asią najbliżej walki o pas jest Jessica Penne, ale mam przeczucie, że wybór padnie na JoJo Calderwood. Choć nie ukrywam, że bardzo bym chciał by Joanna sięgnęła po pas jak najprędzej.

 • maniekzig

  Nie ma bata, muszę tam być. Hala w Krakowie, to jest najbardziej możliwe w marcowym terminie. W tym czasie zdaje się że FeN ma galę.

 • Pako

  FEN zapowiedziało galę na marzec,tak więc będzie miesiąc przerwy pomiędzy eventami.Już się jaram.

 • maniekzig

  a faktycznie, pomyliłem termin z inny artykułem o podobnym tonie.

 • Pako

  Teraz niech KSW ogłosi termin kolejnego eventu Laughing jeśli w ogóle będzie na wiosnę.

 • maniekzig

  @Pako Trudno mi uwierzyć aby im się udało. Jeżeli nawet to będzie celowo w otwartej TV, ale ze średnio-słaba rozpiską.

  KSW będzie miało problem jak jeszcze z dwie gwiazdy złapią kontuzje.

 • maniekzig

  Mirek niech organizuje walkę dla Antka żeby ten załapał się na UFC POLAND na undercard.

 • KAT

  FEN jest akurat chyba całkowicie nieistotny w tym gronie 🙂 a co do KSW to wcale się nie zdziwię jak sobie pomyślą według tej swojej KSW Logic żeby zrobić tego samego dnia i to najlepiej we Wrocku 😉

 • Loku

  Tak z innej beczki, orientuje się ktoś jak tam zdrowie Łukasza Sajewskiego? I jak wygląda kwestia zawieszenia Piotra Hallmanna jeśli chodzi o walki poza Stanami?

 • W. Mrozowski

  Podejrzewam, że UFC respektuje ustalenia Komisji Stanowej i nie wystawią go nigdzie do czasu zakończenia sprawy. Poza tym same Komisje potrafią być mściwe za podobne zagrania. O Łukaszu Sajewskim pisałem już niedawno w komentarzu na podobną prośbę. Zdrowy. Wraca do formy.

 • Loku

  Dzięki za odpowiedź Wojtku.

 • TheOne

  UFC ma ważne ogłoszenie – gali nie ma i nie będzie ;P nie no serio to czekamy jak na bombie

 • IronMike

  Kawulski nie da rady uniknac nieuniknionego , niech skonczy te cyrki , bo oni i tak w koncu zrobia ta gale

 • BartezCichy

  Naprawdę liczę , że do tego dojdzie. Oby to wypaliło bo chętnie wybiorę się na pierwsze UFC w Polsce. Tylko czy przyjazd Amerykańskiej marki pozwoli zapełnić halę? (jeżeli naprawdę dojdzie do tego eventu).

 • Buszek Andrzej

  I Omielańczuk też będzie gotowy na kwiecień właśnie. Zapowiada się świetnie.

 • Pako

  Ciekaw jestem co ma teraz do powiedzenia Kawul po tym jak ogłoszono Janka w main evencie UFC Poland.Jeszcze niedawno prowadził on karty KSW,a tu proszę jest pod banderą UFC. No co powie że to pewnie dzięki nim jest teraz w tym miejscu.

 • TheOne

  jak by mieli (KSW)  inną postawę co do współpracy z innymi organizatorami to mogliby pozytywnie przedstawiać swoją rolę w sprawie a tak w kontekście całej tej ich zawiści nie bardzo mogą sobie przypisać jakiekolwiek sukcesy kogokolwiek bez narażenia się znowu na kpinę fanów MMA

 • ruchmistrz

  ciekawe jaki będzie skład na całej gali. i jak oni przejdą przez polskie warunki 😀 na pewno nie ogarną polskich klimatów i byznesików :D:D przejdzie to UFC prawdziwą szkołę życia jak wpadną w końcu na ten nasz rynek

 • maniekzig

  @Pako Kawul to niech lepiej powie jak to Jankowi dużo płacił za pojedynki na galach KSW, a nie się udziela w kwestiach na których nie ma żadnego wpływu.

  Jak Antek dostanie się jakimś cudem do UFC to też powie że to jego produkt?