Claudia Gadelha vs. Aisling Daly oficjalnie na UFC w Krakowie. Ais skorzysta z pomocy Jędrzejczyk [UPDATE]

12 Luty 2015
Claudia Gadelha vs. Aisling Daly oficjalnie na UFC w Krakowie. Ais skorzysta z pomocy Jędrzejczyk [UPDATE]

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Jak informuje portal mmafighting.com, UFC pracuje nad sprowadzeniem Claudii Gadelhi (12-1) na pierwszą, kwietniową galę w Polsce. Jej rywalką miałaby być doświadczona Aisling Daly (15-5).

To najwyraźniej nie przypadek, że Brazylijka miałaby pojawić się w Krakowie będąc już wypromowaną po części fighterką w naszym kraju. Wszak walczyła w głośnym pojedynku z Joanną Jędrzejczyk, która teraz jest już poważną Panią pretendent do tytułu.

Po drugiej stronie oktagonu miałaby stanąć Aisling Daly z Irlandii, co również brzmi sensownie dla polskiego fana. Zawodniczka zadebiutowała w grudniu w UFC, zaliczając trzynaste zatrzymanie przed czasem.

UPDATE: Przed chwilą UFC oficjalne potwierdziło powyższe starcie. Wkrótce po tym podekscytowana swoją szansą Aisling Daly, skomentowała sytuację:

Prosiłam Seana Shelby’ego żebym mogła być na karcie w Polsce. Chciałam tam walczyć, ponieważ nie chciałam spędzić zbyt wiele czasu bez pojedynku. Chciałam wrócić i pozostać aktywną. Jeżeli tego nie robisz, zjeżdżasz na dół rankingu. Jest nas tak wiele w naszej dywizji i jeżeli nie robisz hałasu, nie zostaniesz zauważona.

Oczywiście Irlandka zdaje sobie sprawę, że porywa się na numer 2 swojej kategorii, ale to wydaje się ją nakręcać jeszcze bardziej:

Myślę, że wiele dziewczyn wolałoby się od niej wymigać ale ja jestem podekscytowana spotkaniem z nią. Nie spodziewałam się, że otrzymam taką walkę jeszcze przez jakiś czas, dlatego jestem wyjątkowo szczęśliwa i zachwycona, że czasami dostajesz to o co prosisz!

Claudia ma dobry rekord i pochodzi z teamu Jose Aldo, więc to dosyć zabawne biorąc pod uwagę, że Conor będzie walczył z Jose. Ona ma kilka niezłych zwycięstw na koncie, ale ostatnio sporo z nich wyłącznie przez decyzję. Jest dobra w każdej płaszczyźnie, jest niebezpieczna.

Zauważyłem również, że potrafi się zmęczyć. Nawet podczas walki z Joanną Jędrzejczyk, zaczęła opadać z sił pod koniec trzeciej rundy. Będę więc starała się to wykorzystać. Myślę, że obie zostaniemy nieźle przetestowane.

To nie koniec dobrych wieści, ponieważ w przygotowaniach pomoże jej również Joanna Jędrzejczyk, była pogromczyni Gadelhi:

Na 100% będę trenowała w SBG, to jest właściwe miejsce. Miałam propozycje od innych zawodniczek z mojej dywizji, które chciały się ze mną przygotowywać. Nawet Joanna Jędrzejczyk zapytała czy może przyjechać i wspólnie ze mną przygotowywać się do swojej walki z Carlą.

Komentarze

 • Typer

  no sensowne to wszystko i uzasadnione, ale cały czas czekam na jakąś bombę amerykańska na naszej gali 🙂

 • blingbling

  https://www.youtube.com/watch?v=br8yipCmeUw&feature=youtu.be

  Joanna „JJ” Jedrzejczyk vs Carla Esparza UFC 185 „One day of my life”

 • Kokos80

  jej zdanie, czy prosby nie mialy znaczenia. UFC planowala pewnie juz dawno dac jakies mocne zestwienie z SW kobiet w Polsce, bo wiedzieli, ze KSW tez takowe ma. to z punktu czysto sportowego najwazniejsza walka MMA w Polsce.