Joe Rogan: "Wkładasz palec w oko, tracisz punkt". UFC chce przeforsować nową zasadę odnośnie kar za faule

07 Luty 2015
Joe Rogan: "Wkładasz palec w oko, tracisz punkt". UFC chce przeforsować nową zasadę odnośnie kar za faule

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Pomimo kilku naprawdę drastycznych epizodów wewnątrz oktagonu UFC, w wyniku których fighterzy mieli poważne problemy z oczami, na drodze nie stanęło nic co mogłoby powstrzymać proceder faulowania przez wkładanie palców do oka.

To oczywiście specyfika MMA i rękawic, których UFC nie zamierza projektować na nowo. Zamiast tego organizacja chce zmienić zasady karania, bo przecież w przeszłości liczba podobnych fauli była znacznie mniejsza. Zresztą zobaczcie co miał do powiedzenia główny bohater podcastu „The Joe Rogan Experience”:

Jest mnóstwo osób, które mają mocne uczucia (przywiązania) co do kwestii kształtu rękawic UFC i przyczyniają do tego rodzaju fauli. Miałem niedawno rozmowę z Daną White i Lorenzo Fertittą. Obaj mają zdanie, że zawodnicy powinni być mocniej karani, ponieważ rękawice są takie same od bardzo dawna, ale w przeszłości nie były takim problemem. To się zdarza. Gość dostanie palcem w oko. Wydaje się to nieuniknione, ale wg Dany powinni być za to karani. Za każdym razem gdy ktoś włoży palec w oko, jeden punkt (mniej). To nieco szorstkie, ale przez to nie chciałbyś tego zrobić.

Niekwestionowanym mistrzem w faulach tego typu jest obecny czempion półciężkiej Jon Jones. Ostatecznie decyzja o wprowadzeniu nowych kar, należy do Komisji Stanowych.

Komentarze

 • IronMike

  Jestem na TAK. Jak juz przy temacie oczu jestesmy to oni (ufc) dopiero  je otworza jak dojdzie do dramatu jak z Karolem Bielecki. Niech dalej zwlekaja az ktos stanie sie niepelnosprawny . Pewnie po karierze wtedy , nie znam zawodnika bez jedneko oka. Jak to wejdzie to fajnie bedzie sie patrzylo jak Jonesowi punkty upierdalaja / straci czesc swojej taktyki

 • maniekzig

  Niech zaczną od:
  – pierwszy paluch -> ostrzeżenie
  – drugi -> utrata punktu

  a po roku niech wprowadzą utratę punktów od pierwszej akcji – uwzględnia to powtórka

  wielu zawodników wykorzystuje to na swoją korzyść wyprowadzając rywala z rytmu.

 • GROM Z

  Popieram!
  Szkoda że punktacja jest 10-9 rzadko 10-8

 • DREAMCATCHER

  Jest jeszcze kilka luk, o których o dziwo się nie mówi.
  1. Łapanie się siatki przy probie obalenia, zdarza się to notorycznie, niejednokrotnie pomaga się obronić i nikt nic z tym nie robi. Łapiesz się tracisz punkt proste.
  2. Symulowanie przyjęcia kopnięcia w krocze. Teraz jest tendencja do zatrzymania pojedynku gdy ktoś to zasygnalizuje, ile razy kopnięcie było prawidłowe.
  3. Palce w oku, obawiam się o symulowanie ale z drugiej strony jeśli dłoń jest zaciśnięta palec nie ma prawa trafić w oko. Swoją drogą już dawno powinni się z tym uporać, jak Iron zauważył Jones w każdej walce wkłada te paluchy.

 • Drwalu

  racja, DREAMCATCHER, jest kilka niedociągnięć. dobrze że zaczęli się brać za to, bo faktycznie to już plaga się robi. ja jestem za tym, żeby odejmować punkt, a Jonsowi dwa 😀