Norman Parke chce walczyć na UFC w Polsce

11 Luty 2015
Norman Parke chce walczyć na UFC w Polsce

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Najwyraźniej zanosi się, że polski fan MMA będzie zaskoczony wieloma niespodziankami, gdy już pojawi się na kwietniowej pierwszej gali UFC w naszym kraju. Tymczasem, pochodzący z Północnej Irlandii Norman Parke (20-3-1) odnalazł w niej sposób na odbicie się po pierwszej porażce (red. z Gleisonem Tibau) od czasu gdy walczy pod banderą ZUFFY.

W wywiadzie dla Whoatv.com Irlandczyk skomentował:

Chcę walczyć w kwietniu. Chcę walczyć na polskiej karcie. Zmierzę się z kimkolwiek przede mną postawią. Muszę tam jedynie wrócić i zdobyć dominujące zwycięstwo aby pokazać wszystkim, moja osoba równa się biznes. Powiedziałem to w rozmowie z Joe Silvą i czekam na jego odpowiedź.

Ciężko nie zauważyć tak sprecyzowanej determinacji, co pokazał m. in. przykład Daniela Omielańczuka, który w 100% zignorował nawoływania do walki swojego kolejnego rywala Anthony’ego Hamiltona. Prośby Amerykanina wysłuchało natomiast UFC, które podchwyciło nadarzającą się okazję właśnie przy okazji tworzenia rozpiski na Kraków.

W wadze lekkiej odbędzie się 17 walk w ciągu kolejnych 5 czy 6 tygodni i zaakceptuję każdą z ofert, jeżeli któryś z nich dozna kontuzji. Dajcie mi kogokolwiek na Kraków, bez względu kim będzie rywal. I tak przejdę po nich wszystkich.

Idealnym kandydatem, który również poniósł w ostatnim starciu porażkę z Gleisonem Tibau byłby Piotr Hallmann. Niestety Polak pauzuje w wyniku oblanych badań na obecność niedozwolonych środków w jego organizmie.

Komentarze

 • Pako

  Niech Halmanna przywołają i będzie mega zestawienie.

 • navalainen

  Szkoda że Hallman nie może walczyć dla niego to duża strata, bo mógłby zdobyć duży wizerunek miedialny w polsce.

 • rudy

  Dlatego jak się noga podwinie takim zawodnikom jak Omielańczuk, to nikt o niego nie zadba. Jak jego potencjał marketingowy jest równy zero. Nasi muszą wyjść z tej betonowej jaskini pt. poczekam co będzie, zobaczymy, czy będą propozycje….. Tak się pracuje w UFC jak Hamilton czy Parke.Chociaż oczywiście ja wolałbym lepsze nazwisko na Polskiej ziemi, ale ogólnie podziwiam postawę.

 • Cain

  szkoda, że Hallmann tak wtopił, podwójnie szkoda, bo na stówe byłby w Polsce

 • HAdoDEdoES

  Normana chętnie obejrzałbym w oktagonie na UFC w Polsce. Wchodzi do klatki i faktycznie walczy, a nie macha łapami jak pojeb.