UFC 186: Johnson vs. Horiguchi zastąpi starcie Rory'ego MacDonalda z Hectorem Lombardem. Kubańczyk oblał test antydopingowy [UPDATE]

autor:
10 Luty 2015
UFC 186: Johnson vs. Horiguchi zastąpi starcie Rory'ego MacDonalda z Hectorem Lombardem. Kubańczyk oblał test antydopingowy [UPDATE]

demetrious_konferencja

Mamy małą roszadę w karcie walk UFC 186, która 25 kwietnia odbędzie się w Montrealu. W miejsce co-main eventu w wadze półśredniej MacDonald vs. Lombard wskoczyła inna niezmiernie ciekawa potyczka. O pas w wadze muszej zawalczą Demetrious Johnson (21-2-1) oraz Kyoji Horiguchi (15-1). Na razie nie wiadomo dlaczego walka została usunięta z rozpiski.

Walką wieczoru na gali UFC 186 w Montrealu będzie starcie o pas wagi koguciej T.J. Dillashaw vs. Renan Barao 2. Gala odbędzie się w montrealskiej hali Bell Centre.

Horiguchi wygrał ostatnie 9 walk, z czego aż 4 w największej organizacji mieszanych sztuk walki- UFC. 24-letni zawodnik z Japonii ostatnią walkę stoczył na UFC 182, gdzie przez jednogłośną decyzję sędziowską pokonał Louisa Gaudinota. Dla mistrza będzie to szósta obrona mistrzowskiego pasa, który zdobył w 2012 pokonując Josepha Benavideza. Ostatnią walkę w oktagonie UFC stoczył we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to w 2 rundzie przy pomocy kimury poddał Chrisa Cariaso.

Karta walk prezentuje się niezwykle ciekawie, gdyż w chwili obecnej widnieją w niej takie zestawienia jak: Quinton Jackson vs. Fabio Maldonado, Michael Bisping vs. C.B. Dollaway, czy też Patrick Cote vs. Joe Riggs.

UPDATE 1: UFC zapomniało przekazać Hectorowi Lombardowi informacji o anulowanym pojedynku:

Budzę się rano i dostaje wiadomość od Ariela Helwaniego, że jest mu przykro iż moja walka została anulowana! Nie miałem wówczas pojęcia ale wierzę, że UFC miało dobry powód na podjęcie powyższej decyzji!

UPDATE 2: Znalazł się „dobry” powód, gdyż Hector oblał test antydopingowy po styczniowym UFC 182, gdzie jednogłośnie pokonał Josha Burkmana. ZUFFA już oficjalnie potwierdziła, że powodem dla którego anulowała jego pojedynek z Rorym MacDonaldem były właśnie powyższe wyniki badań. Kanadyjczyk cały czas czeka na nowego rywala.

Wg NAC w organizmie Lombarda wykryto „desoxymethyltestosterone”, jeden z pierwszych sterydów anabolicznych, używanych m. in. przez kulturystów.

Komentarze

  • Mr. Strong

    Brak słów… Tępić koksiarzy!

  • Jakieś pół roku temu robiłem wywiad telefoniczny z Lombardem i już wtedy wydawało mi się, że jest na cyklu. Na początku odpowiadał jakby był ospały, a chwilę potem jakby chciał wysadzić cały otaczający go świat. Tykająca bomba 🙂

  • adamus

    hahaha no mieli wyraźny powód mieli 😀 albo zaostrzyli testy albo teamy przestały być ostrożne bo wysyp jak mało co ostatnio

  • Pako

    Pewnie w komisji jakieś nazwiska się zmieniły i zanim wszystko wróci do normy to kilka głów spadnie.Kto następny?