UFC 188: Gilbert Melendez vs. Eddie Alvarez drugą walką wieczoru na gali w Mexico City

autor:
25 Luty 2015
UFC 188: Gilbert Melendez vs. Eddie Alvarez drugą walką wieczoru na gali w Mexico City

melendez_win

Od wielu tygodni mówiono o konfrontacji byłego mistrza Strikeforce, Gilberta Melendeza (22-4) z ex-championem Bellatora Eddie Alvarezem (25-4). UFC zdecydowało się na potwierdzenie pojedynku w wadze lekkiej, który będzie drugą, co do ważności walką na UFC 188 w Mexico City. W walce wieczoru zobaczymy Caina Velasqueza (13-1), który stanie do walki unifikującej pas UFC w wadze ciężkiej, który pod jego nieobecność zdobył Fabricio Werdum (19-5-1).

Zarówno Alvarez jak i Melendez wracają do oktagonu po porażkach. Alvarez przegrał przez decyzję z Donaldem Cerrone (27-6-1). Widać, że debiutanckie starcie nie poszło mu najlepiej. Zawodnik Blackzilians zdecydowanie usztywnił się podczas premierowego starcia i nie pokazał tego, z czego był znany przez lata batalii dla największego konkurenta UFC – Bellatora.

Gilbert Melendez zadebiutował w UFC jako mistrz organizacji Strikeforce, która w związku z problemami finansowymi została wykupiona przez organizację należącą do braci Fertitta. Obecnie na jego koncie widnieją dwie porażki i tylko jedno zwycięstwo. Melendez pokonał na UFC 166 po świetnym boju Diego Sancheza. W grudniu 2014 przegrał starcie o pas mistrzowski z Anthonym Pettisem.

Komentarze

  • EL doopa

    no i fajnie

  • Cain

    szkoda, że nie u nas 🙂

  • Pako

    Hehe,nawet jak by u nas takie nazwisko wrzucili to i tak większość by nie kojarzyła skąd oni są.Wracając do tematu to niezła bitka się szykuje.Obaj po przegranych więc będzie ostro.