UFC Fight Night Poland: pojedynek Joanne Calderwood vs. Maryna Moroz dodany do karty walk

20 Luty 2015
UFC Fight Night Poland: pojedynek Joanne Calderwood vs. Maryna Moroz dodany do karty walk

calderwood-jedrzejczyk-ufc

Przed kilkoma chwilami dość nieoczekiwanie oficjalna storna internetowa UFC ogłosiła kolejny pojedynek, który odbędzie się w ramach UFC Fight Night Poland. A zmierzą się w nim niepokonane dotąd – Joanne Calderwood (9-0) oraz Maryna Moroz (5-0).

Dla pochodzącej ze Szkocji Calderwood, będzie to powrót do oktagonu największej światowej organizacji po finale dwudziestej edycji The Ultimate Fighter, natomiast dla 23-letniej Ukrainki będzie to kolejna możliwość pokazania umiejętności parterowych, gdyż w czterech z pięciu pojedynków poddawała swoje rywalki, z czego trzy w pierwszych rundach.

Starcie zakontraktowane w limicie kategorii słomkowej, będzie drugą oficjalnie potwierdzoną walką kobiet podczas polskiego debiutu UFC, gdyż wcześniej już anonsowano pojedynek byłej przeciwniczki Joanny Jędrzejczyk – Claudii Gadelha, która podczas krakowskiego eventu skrzyżuje rękawice z Aisling Daly.

Komentarze

 • Loku

  Trzymam kciuki za JoJo! Cieszy mnie to starcie. Swoją drogą odnoszę wrażenie, że rozpiska UFC Fight Night Poland jest wyjątkowo „tania”. Stąd dziwią mnie doniesienia o drogich biletach

 • TheOne

  nie spodziewałem się zawodników top5 ale mogliby rzucić jeszcze coś ciekawego

 • KAT

  jak się czyta pobieżnie to można zawału dostać, już myślałem że Joanna będzie u nas 🙁

 • BartezCichy

  JoJo fajna zawodniczka , bardzo dobra stójka ma lepsze kopnięcia nawet od naszej Aśki.Faworytką jest dla mnie dość dużą wyżej podanego zestawienia.Jeżeli wygra kto wie może TS z reprezentantką Arrachionu.
  Rzeczywiście rozpiska nie jest bardzo wygórowana finansowa jak spojrzy się na nazwiska ale mnie i tak najbardziej interesują starcia Polaków , więc tak czy inaczej ta gala będzie ewenementem na polskiej scenie mieszanych sztuk walki.

 • ruchmistrz

  fajna fajna ale cała gala nie poleci ja Janku i starym kotlecie