UFC FN 56: Urijah Faber wraca do wagi piórkowej i zmierzy się z Frankiem Edgarem

autor:
12 Luty 2015
0
UFC FN 56: Urijah Faber wraca do wagi piórkowej i zmierzy się z Frankiem Edgarem

Foto: Instagram/UFC

Foto: Instagram/UFC


Kilka tygodni temu pisaliśmy, że UFC planuje zorganizować pierwszą galę na terenie Filipin. Dzisiaj publicznie podano informację na temat walki wieczoru. Powracający po wielu latach do wagi piórkowej Urijah Faber (32-7) zmierzy się z byłym mistrzem UFC, Frankiem Edgarem (18-4-1). Do starcia dojdzie 15 maja w Pasaj na Filipinach.

Faber będzie walczył w wadze do 66 kg pierwszy raz od kwietnia 2010 roku. Urijah Faber ostatni występ zaliczył na UFC 181 przeciwko Francisco Rivierze. Poddanie, które zaserwował zawodnik Alpha Male, było dosyć kontrowersyjne, gdyż sekundy przed finalną akcją włożył palec w oko swojego oponenta, co uniemożliwiło mu sprawną reakcję i obronę przed duszeniem. Obóz Francisco złożył protest, ale został on nieuznany przez UFC. Po tym pojedynku miał zawalczyć z Raphaelem Assuncao na UFC FN 62, ale w związku z kontuzją kostki do pojedynku nie dojdzie.

Frankie Edgar niewątpliwie odnalazł się w dywizji piórkowej. Nie licząc porażki w walce o pas z Jose Aldo, to zdecydowania zmiany kategorii wagowej wpłynęła pozytywnie na rozwój jego kariery. W lipcu na gali finałowej „TUF 19 Finale” pokonał przez TKO w 3 rundzie B.J. Penna. Pokonał również Charlesa Oliveirę oraz poddał Cuba Swansona udowadniając, że niebawem może znów walczyć o mistrzowski pas dywizji piórkowej.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o