UFC FN 63: Al Iaquinta vs. Jorge Masvidal zakontraktowane na galę w Fairfax

autor:
03 Luty 2015
UFC FN 63: Al Iaquinta vs. Jorge Masvidal zakontraktowane na galę w Fairfax

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


UFC doceniło występ zawodnika wagi lekkiej Al Iaquinty (11-3) i postanowiło obdarować go szansą szybkiego powrotu do oktagonu, do którego dojdzie podczas gali UFC FN 63, która 4 kwietnia odbędzie się w Fairfax. Przeciwnikiem finalisty 15-go sezonu „The Ultimate Fightera” będzie Jorge Masvidal (28-8).

Iaquinta ma jeden z najlepszych okresów w zawodowej karierze. W 2014 roku stoczył aż pięć pojedynków, z czego tylko w jednym musiał uznać wyższość swojego oponenta. W dwóch ostatnich starciach potwierdził swoją wartość notując zwycięstwa nad Rossem Pearsonem oraz Joe Lauzonem, którzy uważani są za jednych z najlepszych zawodników dywizji lekkiej. W kwietniu Al po raz kolejny będzie musiał wspiąć się na wyżyny umiejętności, gdyż starcie z pretendentem do pasa Strikeforce z pewnością nie będzie dla niego spacerkiem.

Jorge „Gamebred” Masvidal również może się poszczycić dobrymi wynikami w ostatnich pojedynkach. Weteran i pretendent do pasa Strikeforce stoczył sześć walk i tylko raz musiał przełknąć gorzką pigułkę porażce z Rustamem Khabilovem. Od tego czasu odniósł trzy zwycięstwa na punkty, w tym ostatnie z Jamesem Krausem na UFC 178 w Las Vegas.

Komentarze

 • bql

  „Jakinta” jest dla mnie tak nudny jak flaki z olejem, ale cos musi byc na rzeczy skoro bonusa nie dostaje 🙂

  Poza tym, widać jakie emocje wzbudza, do tej pory zero komentarzy.

 • maniekzig

  @bql To akurat w ostatniej walce dał dobry pokaz umiejętności w stójce. Na pewno bardziej ciekawie się teraz patrzy na jego walki niż poprzednio.

 • bql

  @maniek
  nie mogę się nie zgodzić, aleeeee z Rossem i tak i tak przegrał 😀

 • Pako

  Al dobry zapasior,lecz nie utrzymał by się nawet w top 5. Z resztą już niedługo zostanie zweryfikowany,może i Gamebred nie da mu rady,lecz przyjdzie następny.