UFC on FOX 15: Yoel Romero vs. Ronaldo "Jacare" Souza drugą walką wieczoru w New Jersey

autor:
12 Luty 2015
0
UFC on FOX 15: Yoel Romero vs. Ronaldo "Jacare" Souza drugą walką wieczoru w New Jersey

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Podczas kwietniowej gali UFC on FOX 15 dojdzie do starcia Yoela Romero (9-1) z byłym mistrzem Strikeforce Ronaldo „Jacare” Souzą (21-3). Starcie będzie co-main eventem gali zaplanowanej na 18 kwietnia w New Jersey. Pierwotnie do pojedynku topowych zawodników wagi średniej miało dojść już na UFC 184, ale Souza wycofał się z w związku z zapaleniem płuc.

Romero poprzedni rok może zaliczyć do na prawdę udanych. Kubańczyk zanotował trzy wygrane i nie poniósł żadnej porażki. W styczniu zastopował Dereka Brunsona i dodatkowo otrzymał bonus za „Występ wieczoru”, gdyż pomimo, że na początku solidnie obrywał to potrafił odwrócić o 180 stopni wynik pojedynku i ostatecznie zatryumfować. Następnie pokonał na punkty Brad Tavares, a na koniec pokonał Tima Kennedy’ego na UFC 178.

Po tym pojedynku nie zabrakło krytycznych komentarzy kierowanych w stronę kubańskiego zapaśnika. Kubańczyk w drugiej rundzie zebrał solidne lanie i na półprzytomny dotarł do swojego narożnika. Kilka sekund po upływie przerwy pomiędzy rundami Romero wciąż siedział na stołku wydłużając swój powrót do akcji. Co ciekawe, dzięki swojej przebiegłości udało mu się zastopować Amerykanina w trzeciej rundzie pojedynku i zwyciężyć w niezwykle ciężkiej przeprawie.

Souza od porażki z Luke’m Rockholdem za czasów Strikeforce zwyciężył w siedmiu kolejnych starciach. Sześć z nich odniósł przed czasem. Brazylijczyk pokonał Chrisa Camozziego, Yushina Okamiego, czy też ostatnio udało mu się poddać innego byłego mistrza SF, Gegarda Mousasiego.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o