Vitor Belfort zrezygnował z walki o tymczasowy pas UFC z Lyoto Machidą (+oświadczenie)

autor:
02 Luty 2015
Vitor Belfort zrezygnował z walki o tymczasowy pas UFC z Lyoto Machidą (+oświadczenie)

Foto: mmafighting.com

Foto: mmafighting.com


Vitor Belfort podczas UFC 184 miał zmierzyć się z Chrisem Weidmanem o pas mistrzowski UFC w wadze średniej. W związku z ponowną kontuzją, której nabawił się obecny mistrz pojedynek został anulowany, a UFC z automatu zaproponowało Belfortowi starcie z Lyoto Machidą. „Phenom” odmówił jednak zmierzenia się ze swoim rodakiem. Wydał również oświadczenie odnoszące się do sprawy.

Poniżej prezentujemy treść oświadczenia wydanego przez Vitora Belforta:

Chcę powiedzieć, że tak jak wy wszyscy jestem niezadowolony z zaistniałej sytuacji. Od roku czasu moje marzenie o zdobyciu trzeciego tytułu w UFC w innej kategorii wagowej jest odkładane w czasie.
Oto kilka faktów związanych z pojedynkiem o pas:
– Federacja UFC musiała trzykrotnie zmieniać termin mojej walki z Weidmanem, za każdym razem z powodu jego kontuzji. Najpierw z maja na lipiec – Weidman miał kontuzjowane kolano, następnie z grudnia na luty gdyż Weidman uszkodził dłoń, a także z lutego na prawdopodobnie maj – Weidman ma kontuzję żeber.
– Zawsze skupiałem się na zdobyciu pasa mistrzowskiego w kategorii średniej i wspinałem się w rankingu dywizji tak by zyskać szansę walki o upragniony pas
– Właśnie ze względu na powyższe fakty nie będę walczył o „tymczasowy” pas mistrzowski, jednak jeśli UFC da 8 tygodni i postawi normalny pas mistrzowski dywizji średniej na szali, wtedy zawalczę z każdym zawodnikiem notowanym w rankingu UFC.
– Jestem w tym sporcie od 19 lat i nigdy nie zawiodłem UFC.
– Zgodziłem się walczyć o pas mistrzowski dywizji półciężkiej zaraz po tym jak moja siostra została porwana… mimo tej sytuacji zostałem mistrzem.
– Zaoferowałem chęć walki z Jonem Jonesem na gali UFC 152 mimo tego, że zmagałem się z kontuzją żeber identyczną do tej jaką ma obecnie Chris Weidman.

Chciałbym podziękować UFC, dziennikarzom, a także fanom za okazywanie wsparcia.
Skupiam się na walce o pas mistrzowski!

Komentarze

 • Buszek Andrzej

  Taki biedny Belfort jest teraz bo mu walka wypadła znów. Szkoda, że w oświadczeniu nie przypomniał o wpadce z TRT. Weidman by go obił już w zeszłym roku.

 • VitorBelfort

  A mnie taka decyzja wcale nie dziwi. Przygotowywał się pod zapaśnika, a tutaj mu dają stójkowicza. Dana dobrze wiedział, że Belfort tej walki nie weźmie. Nic tylko czekać aż Weidman wyleczy kontuzję(o ile ją wyleczy) i wszystko się wyjaśni. Belfort miał pozwolenie na TRT to w czym problem? Wprowadzili zakaz w trakcie przygotowań, to co miał zrobić? i tak by wykryło to jeden chuj czy zrezygnował czy by go do tej walki nie dopuścili.

 • Pako

  Jak już tyle poczekał to poczeka jeszcze chwilę.W sumie to powinien brać i zastępstwo, lecz z drugiej strony jest ryzyko i mógł by przegrać z Lyoto,a wtedy może by szanszy kolejnej nie było na TS'a.

 • champ1

  polityka politykę goni, nie da się tego wszystkiego słuchać już, na każdej płaszczyźnie mnożą się problemy. to chyba nie powinno być takie trudne

 • IronMike

  Przeciez powiedzial ,ze nie boi sie Machidy ani nikogo on chce po prostu prawdziwego pasa wtedy nie obchodzi go przeciwnik. Szkoda tej sytuacji strasznie . Wroci szklany nudziarz i Belfort go wysle na kolejna przerwe

 • DREAMCATCHER

  Powiedz mi co daje Tobie to obrażanie zawodników? Czujesz sie lepiej?

 • IronMike

  Domyslam sie ,ze pytanie do mnie . Juz odpowiadam , Belfort jest hejtowany na wszystkie mozliwe sposoby przez wyznawcow Weidmana ,ktory umowmy sie nie jest wzorowym mistrzem. Moja wypowiedz byla odpowiedza na ta pierwsza buszka . Mam dosc tekstow ,ze Belfort obsral zbroje przed kims czy trt kreci za niego obrotowki .Taki hejt jest sam w sobie bez sensu . Zawsze znajdzie sie cos o co mozna sie dojebac , koles sie dopierdala do trt na ktore mial pozwolenie . Prawda jest taka ,ze kiedy zmienily ise przepisy to musial sie wycofac ,bo po walce by i tak nawet wygranej wdupil przez kuracje. Nikt za to nie widzi ,ze Weidman 3 raz sie wysypal z tego starcia i wszyscy go usprawiedliwiaja. Raz rozumiem ale 3 to juz przesada. Moja wypowiedz jest taka straszna za to ta pierwsza taka obiektywna i fajna, gratuluje logiki

 • TheOne

  a ja to od początku nie chciałem żeby Weidman był miszczem 😉

 • DREAMCATCHER

  Akurat pierwszej wypowiedzi nie uchwycilem, mój błąd, aczkolwiek jest to wypowiedz w troche innym tonie. Najlepsza odpowiedzią na krytykę zawodnika jest obrażenie jego rywala tu faktycznie jest logika:)