Adam Zając zwyciężył pierwszy etap turnieju Absolute Championship Berkut

22 Marzec 2015
Adam Zając zwyciężył pierwszy etap turnieju Absolute Championship Berkut


Dobre wieści płyną do nas z rosyjskiego Nalchiku, gdzie Adam Zając (8-1-1) stoczył swój pierwszy zagraniczny bój. Reprezentant Łodzi zwyciężył pierwszy etap turnieju wagi średniej na ACB 15, wygrywając na punkty z Dmitryem Lazurinem (3-1).

Pierwszy zaatakował Rosjanin, który rzucił się na rywala barażem uderzeń, by za chwilę próbował zejścia do nóg, które Adam wybronił. Po krótkiej próbie wzajemnego wybadania na uderzenia, tym razem obalił „Zajcu” i to skutecznie.
Kolejne dwa obalenia przyszły przez przechwycenie nogi kopiącego Dmitrya, kontrolując resztę walki uderzeniami z góry.

Adam od samego początku czuł się pewnie w stójce, choć jego plan najwyraźniej zakładał w większości obalenia i kontrolę z góry. Przez moment pojawiły się nawet dwie dobre okazje na poddania, kolejno gilotyną i przez anakondę. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała jednogłośna decyzja sędziów punktowych. Gratulujemy!

Komentarze

 • Pako

  Gratulacje!!! Oby tak dalej.

 • czesty33

  Wojtku, znalazlem w sieci i tu wczesniej pogloski byly ze Saidov opuscil Arrachion, moze wiecej informacji? Albo wywiad czy cos…byles niedawno w olsztynie, nic nie cwierkaly ptaszki?

 • Pako

  @Czesty-to był falstart,który ogłosili kamieńce,teraz doszła aktualizacja że to się tyczy przede wszystkim umożliwieniu Aslambkowi treningów w stanach oraz ewentualnemu wystąpieniu na ACB w przyszłości.Nie ma to jak podać do informacji jakiś niejasny przeciek,a potem zrobić aktualizacjęcrazy no tak przecież oni są najlepsi w kraju.

 • czesty33

  Pako, najpierw kokos podal taka informacje ze cos szumi ze aslambek sie przefarbowuje. Fakt potem na kamieniarzach przeczytalem i zdziwko ze wojtek nie podal info, jak widac nie bylo czego podawac 😀