Dana White: Cristiane Justino podpisała kontrakt z UFC. Pojedynek w wadze koguciej na gali Invicty zapewni jej walkę z Rondą Rousey

autor:
26 Marzec 2015
Dana White: Cristiane Justino podpisała kontrakt z UFC. Pojedynek w wadze koguciej na gali Invicty zapewni jej walkę z Rondą Rousey

Foto: sherdog.com

Foto: sherdog.com


Podczas środowego programu „UFC Tonight”, Dana White potwierdził informację na temat kontraktu Cristiane Justino (13-0-1 NC) z Ultimate Fighting Championship. Co ciekawe, do podpisania umowy doszło już 2 miesiące temu na gali Invicta FC 11. Z zapisów umowy wynika jasno, że jeśli Brazylijka chce walki z Rondą Rousey, musi stoczyć przynajmniej pojedynek w wadze koguciej jeszcze u obecnego pracodawcy.

Lipcowa gala Invicta FC 13, będzie dla „Cyborg” ostatnią w kategorii piórkowej, bo na początku 2016 roku ma zadebiutować w UFC.

Twoje wymówki na to, żeby ze mną nie walczyć są śmieszne. Daj sobie spokój z tymi śmiesznymi oskarżeniami na temat tego, że jestem na dopingu. Jestem czysta i dobrze o tym wiesz. Przeszłam wiele testów, w tym niezapowiedziany test na doping, który przeprowadza się u olimpijczyków. Nasza walka jest podobna do tej pomiędzy Mayweatherem a Pacquiao, ale z tą różnicą, że ty się próbujesz schować. Wracam i idę po Ciebie. Nigdy nie będziesz najlepsza, jeśli nie będziesz walczyła z najlepszymi.

Zanim dojdzie do pojedynku w oktagonie obie Panie stoczą jeszcze niejedną wojnę na słowa. Do tego dochodzi aspekt psychologiczny. Na gali Invicta FC 11 w przeddzień UFC 184, Brazylijka zatrzymała Charmaine Tweet w zaledwie 46 sekund. Rousey odpowiedziała jeszcze szybszym skończeniem, poddając Cat Zingano w 14 sekund. Mamy nadzieję, że do pojedynku dojdzie w 2016 roku i Panie będą mogły udowodnić sobie oraz fanom, kto jest kobiecym nr.1 bez podziału na kategorie wagowe.

Komentarze

 • vonski

  Pytanie tylko czy Cyborg zrobi wagę, bo wiele razy twierdziła, że nie da rady…

 • maniekzig

  @vonski Zjedzie z mięśni, odstawi koks i pewnie przegra, bo Ronda zdominuje ją fizycznie.

  Na przykładzie Asi można twierdzić że organizm potrzebuje 2-3 walk by wzmocnić się fizycznie w niższej kategorii.
  Tego nie da się zbudować przy jednym cyklu, a tym bardziej u kobiet.

 • Pako

  Nawet jeśli nie zrobi wagi,to jestem pewien że Danka wymyśli coś z Catchweightem.Po prostu do tej walki musi dojść.Swietny news na rozpoczęcie dnia.

 • nitro

  Ma większą łape niż ja;P

 • vonski

  @Pako: Ronda wiele razy mówiła, że absolutnie nie zawalczy w catchweight. I wcale jej się nie dziwię.

 • rudy

  Ależ ja tego babska nie mogę zdzierżyć. Myślę, że powinna przejść testy na płeć….to dalece niesprawiedliwe wprowadzać takiego gościa do kobiecej dywizji. Jestem bardzo na nie dla walki z Rondą. I ciekawe jak poprzechodzi obecne testy w UFC, bo widać, że zaczynają wpadać wszyscy niebiorący…

 • KAT

  nie ma czegoś takiego jak nr1 bez podziału na kategorie wagowe. mam nadzieję że Ronda się na żadne catchweighty nie pozgadza

 • Gruby

  Karol piszesz nieprawdę nawet w tytule walnąłeś byka! Cyborg podpisała kontrakt z Zuffą a nie z UFC a to kolosalna różnica! Będzie dopiero w UFC jak zbije do 61 i zawalczy chociaż raz w tej kategorii. Popraw to bo wprowadzasz ludzi w błąd!

 • KAT

  co ty gadasz całe media światowe trąbią o kontrakcie na walki w UFC

 • Gruby

  Widocznie są tak poinformowane jak Karol… Kontrakt z Zuffą nie wiem jakie czytasz światowe media…

 • Kokos80

  Ronda tez swieta nie jest, ale srodki jakimi dysponowala to nie watpliwie najwyzsza polka, bo tylko takie sa wstanie u kobiet wywylac przyrost masy miesniowej nie powodujac przy tym maskulinizacji. Cristiane niestety, jak to w Brazylli czy Rosji oparla sie najtanszych, stad taka facjata.

  faworytka bedzie Ronda, bo wcale nie jest slabsza tearz, a juz na pewno technicznie bije na glowe brazylijke.

 • Kokos80

  kontrakt jest z Zuffą, ale jest pisaney pod UFC. po prostu chca zobaczyc czy zrobi 61 i przede wszystkim zabiezpieczyli sie na wypadek innych organizacji.

 • Gruby

  Kokos jedyny ogarnięty widzę i chociaż się nie upiera bo wie że dobrze mówie… Dokładnie musi zejść do 61 i zawalczyć chociaż 1 walkę i wtedy podpisuje kontrakt z UFC dopiero…

 • adamus

  hmmm wy się kłócicie a ja te wszystkie info znalazłem w tymże artykule. co by nie było teksty Karola są najsłabsze ale jest młody i się uczy. widać ze ma przynajmniej pasje do tego co robi, tylko trzeba by dziennikarstwo podszkolić. no

 • IronMike

  Ja tam licze na Krysie . Gada sie o sile Rondy ale cyborg doslownie i w przenosni bedzie najmocniejsza rywalka dla Rondy. Nawet po zejsciu nadal fizycznie bedzie mocna . Zawsze ci schodzacy z wyzszych kategorii maja przewage po latach chodzenia z wieksza moca i wiekszych kilogramach. Wiadomo pospada fizycznosc i nie wiadomo czy zbijanie nie zabije kondycji ale mysle ,ze bedzie dobrze. Obie sa nakrecone . War Justino !