Damian Stasiak, Damian Frankiewicz i Kamil Bazelak wygrywają pojedynki na BAMMA 19

28 Marzec 2015
Damian Stasiak, Damian Frankiewicz i Kamil Bazelak wygrywają pojedynki na BAMMA 19


Dobre wiadomości napływają z Wysp Brytyjskich. Przed chwilą swoje pojedynki na BAMMA 19 udanie zakończyli Damian Stasiak (8-2) oraz Damian Frankiewicz (2-0). Niestety pierwszej zawodowej porażki doznał Oskar Somerfeld (4-1), który w drugiej rundzie musiał uznać wyższość Nathana Jonesa (8-4) i odklepał duszenie trójkątne.

Damian Stasiak vs. Mike Grundy
Zgodnie z oczekiwaniami, Mike Grundy (3-1) był faworytem przed własną publicznością. Już na samym początku próbował obalić reprezentanta Łodzi, ale ten kontroluje sytuację i broni sprowadzenia. Druga próba obalenia jest skuteczna, ale Damian świetnie sweepuje i zajmuje dominującą pozycję. Brytyjczyk cały czas naciska, ale reprezentant United Gym nie zamierza ustępować mu pola. Jak na brązowy pas BJJ przystało, Stasiak zakłada ciasną gilotynę z której Grundy na swoje szczęście ucieka ale już wie, że w tym temacie nie ma żartów. Koniec rundy 1.

W rundzie nr 2 Damian wykorzystał ogromne doświadczenie w karate i posłał Anglika na deski celnym kopnięciem obrotowym. Grundy wije się w bólu, Damian okłada go barażem ciosów. Mike odzyskuje siły i udaje mu się obalić, próbując dalej odzyskać utracone zdrowie. Zachodzi za plecy Damian, który skręca się i oddaje pozycję boczną. Grundy wykorzystuje zapasy do kontroli, ale dał się złapać w duszenie trójkątne i zostaje zmuszony do poddania. Z podbitym okiem ale szczęśliwy Damian Stasiak zapewnił sobie ósme, zawodowe zwycięstwo.

Damian Frankiewicz vs. Paul Douglas
Douglas wyszedł agresywnie, każde jego uderzenie miało na celu znokautować. Damian nie pozostawał dłużny i wykorzystał fakt, że Paul w każdy cios wkłada wagę swojego ciała, co za tym idzie wytrącony z równowagi musiał dać się obalić. Jego próba wstania po klatce została spacyfikowana. Polak kontroluje i wpada w gardę Anglika, który nie wiedzieć czemu, używa niedozwolonego kopnięcia na twarz klęczącego Damiana. Ku jeszcze większemu zaskoczeniu, sędzia nie reaguje i pozwala im walczyć dalej. Paul wstaje i zakłada gilotynę zamroczonemu Frankiewiczowi, który wykręca się ale oddaje pozycję północ południe a następnie boczną. Douglas do końca 1 rundy trzyma pozycję, obijając ewidentnie „podłączonego” rywala z góry. Pod koniec rundy obaj wstają ale kończy się to mocnym ciosem na szczękę Damiana, który pada i rozlega się gong kończący rundę.

W rundzie nr 2 Frankiewicz rozpoczyna agresywnie i szybko obala swojego przeciwnika. Pełna garda
i ponowna próba „pedelady” Paula. Damian pozwolił wstać swojemu rywalowi, który wykorzystuje to do obalenia
na własną korzyść i to od razu do dosiadu. Sporo mocnych ciosów z góry i kontrolowanie pozycji. Damian mostuje ale oddaje plecy, jednocześnie próbując uciec spod wiszącego na nim Irlandczyka. Ostatecznie Polak ponownie ląduje na plecach, ale tym razem zapinając gardę. Frankiewicz próbuje zaskoczyć poddaniem z pleców, ale obaj są już zbyt mocno spoceni. Douglas trzyma pozycję z góry do samego końca rundy.

W rundzie rozstrzygającej mocny high kick Douglasa na gardę Damiana, który dwukrotnie kontruje na korpus. Douglas
wchodzi w nogi i zmienia kierunek, by udanie wytrącić Frankiewicza z równowagi. Boczna i prawie dosiad z powrotem do bocznej. Po drodze sporo ciosów z góry, do momentu z którym Damian wciąga oponenta w pełną gardę. Na 2 minuty do końca sędzia podnosi zawodników do stójki, skąd Damian desperacko rzuca się do obalenia i robi to bardzo skutecznie. Kilka mocnych uderzeń i Douglas wydaje się być w opałach. Najpierw oddaje boczną a później
plecy. Do końca pozostaje minuta i kilka sekund. Frankiewicz rozciąga rywala, zapinając duszenie zza pleców. Cóż za wspaniały powrót! Zmęczony i podekscytowany Damian trochę przeciągnął duszenie, przez co sędzia dość brutalnie zrzucił go z pleców Douglasa. Chwila emocji, które szybko opadają i ręce Polaka wędrują ku górze.

Kamil Bazelak vs. Karl Etherington
Kamil próbuje uderzać z dystansu ale Anglik cały czas napiera. Szybko przyciska Bazelaka do siatki i jak na posiadacza drugiego dana w judo podhacza i obala Polaka. Półgarda i sporo mocnych ciosów z góry na twarz Bazelaka. Ten próbuje wstać ale znowu zostaje obalony. Próba wstania do żółwia, skąd Anglik posyła grad naprawdę mocnych ciosów na twarz. Kolejne dwie próby wstania, które kończą się tak samo. Słaniający sie Kamil jest mocno defensywny. Anglik próbuje dusić klęczącego Kamila zza pleców i daje się przetoczyć jak dziecko. Najwyraźniej mocno spompowany nie ma na nic sił, ponieważ oddaje dosiad plus kontrolę ręki jednym z kolan. Po serii niezbyt mocnych ciosów na zasłoniętą twarz sędzia wpada i przerywa walkę. Cóż za powrót, tłum szaleje, szczęki na dół.

Komentarze

 • W. Mrozowski

  Wiem, że to zabrzmi nieładnie ale Kamil dosłownie zamęczył rywala przyjmowaniem dziesiątek ciosów na twarz a samemu zrobił tylko jedną akcję, którą zwyciężył pojedynek. Szok!

 • Krolik

  No to Bazelak sprawił sporą sensację. Brawo dla Stasiaka i Frankiewicza za cenne skalpy.

 • Kokos80

  to jest cos niesamowitego. jak to ogladalem, to az zaczelem mu kibicowac, byl doslownie bity jak pies i ciagle chcial walczyc. wstawal tak niezdarnie i padal, wstawal i padal, az angol wysiadl… wysiadl tak, ze nic nie mogl zrobic. to bylo troche jak Lesnar z Carwinem.

  Kamil pokonal zawodnika zakontraktowanego przez Bellatora! zawodnika z rekordem 9-1, zawodnika, ktory znokautowa w 7 sekund Czerwinskiego, zawodnika z czolowki UK, wygral sama wola walki.

 • jancichy102

  On chyba sam nie wierzyl ze wygral.

 • Kokos80

  bardzo mozliwe, mysle, ze nawet nie mial takiej taktyki, po prostu nie chcial sie osmieszyc klepiac, a sedzia nie przerywal… w koncu angol wysiadl i stalo sie, Kamil resztkami sil usiadl i bil w twarz lezacego wypstrykanego angola.

 • Pako

  Gratuluje wygranych.

 • SilvaDosSantosJuniorDaBazelak

  Kamil „Vandeley” Da Bazelak zyskał uznanie w mych oczach. Jak można przegrać z 50 letnim warchołem debiutującym w mma a zrobić TKO na takim dziku ! Polish Pride Vanderley

 • maniekzig

  Całe piękno MMA. Bez nabijania się, ale to pokazuje że w tym sporcie każdy może wygrać.
  Gratulacje!

 • Gratulacje dla zwyciezcow. Chetnie bym teraz zobaczyl starcie Stasiaka z Łebkowskim. Patrzac jeszcze na Etheringtona i jego poprzedniego przeciwnika Lashleya zastanawiam sie jak wygladaja testy antydopingowe w bellatorze.

 • IronMike

  Gratulacje dla wygranych . Bazelak – takie jest mma , tu moze stac sie doslownie wszystko . Bazelak zrobil z logiki kurwe

 • kamerling

  "<span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14.3999996185303px; line-height: 21.5999984741211px; background-color: rgb(251, 251, 251);”>Bazelak zrobil z logiki kurwe"</span>

  https://www.youtube.com/watch?v=e3yiZWRAKAk

 • SilvaDosSantosJuniorDaBazelak

  hahah IronMike

 • Kokos80

  Bazelak zyska troche na wartosci. mysle, ze to dobra opcja dla FENu, czy PLMMA. w sumie to nawet z Pudzienem bym go widzial, niezle jaja by byly. Pudzian ze swoja wata w rekach nie ubilby go (choc sedziowie mogliby przerwac, zeby mu pomoc).

 • john66

  @Kokos80
  Pudzianowski po prostu,źle ciosy zadaje i dlatego nikogo nie nokautuje,a nie tylko dlatego,ze ma słaby cios.

 • maniekzig

  Pudzian nie uderza, on ma pchane ciosy, ale przy 3×5 pewnie by nie dał rady i koledzy sędziowie musieli by pomóc aby gwiazda nie przegrała.

  Podobnie zresztą było w walce Koska na MMA ATTACK.