FEN 6: Guram Kutateladze rywalem Pawła Kiełka we Wrocławiu. Pojedynek w catchweight na 72,5 kg

02 Marzec 2015
FEN 6: Guram Kutateladze rywalem Pawła Kiełka we Wrocławiu. Pojedynek w catchweight na 72,5 kg


Przed chwilą oficjalnie ogłoszono rywala dla Pawła Kiełka na piątkową galę Fight Exclusive Night 6 we Wrocławiu. To Guram Kutateladze (2-1), Gruzin na stałe mieszkający w Szwecji.

Ten 23-letni fighter ma za sobą bogatą historię treningową, bo rozpoczętą już w wieku 7 lat od tradycyjnego jiu jitsu, przez muay thai jako nastolatek. Na koncie ma również profesjonalne walki na zasadach K-1 a w zawodowe MMA wszedł dopiero w 2013. Formułę mieszaną rozpoczął od dwóch zwycięstw przez KO/TKO a na dzień dzisiejszy zakończył przegraną przez decyzję.

Zarówno kontrakt olsztyńskiego fightera z FEN, jak i jego ostateczny rywal przeszły trudną drogę. Jak udało nam się ustalić, Pawłowi przedstawiono kilku rywali, a jednym z nich był prawdopodobnie Branislav Jovovic (4-0) z Serbii, który rozchorował się na kilka dni przed galą. Ostatecznie walkę na ostatni moment uratował wspomniany Guram Kutateladze. Z tego samego powodu limit wagowy ustalono na 72.5 kg, co na pewno nie przybliżyło Kiełka do zapowiadanego debiutu w wadze piórkowej.

Bilety na FEN 6 cały czas dostępne na www.eventim.pl.

Komentarze