FEN 7: Tomasz Sarara vs. Nikolai Falin w walce wieczoru

26 Marzec 2015
FEN 7: Tomasz Sarara vs. Nikolai Falin w walce wieczoru


Federacja Fight Exclusive Night ogłosiła najważniejszą atrakcję siódmej gali w Bydgoszczy. W walce wieczoru w zmierzą się Tomasz Sarara (31-7) oraz Nikolai Falin (38-11), a więc ponownie formuła K-1 jako „main event”.

Zapowiedziany niedawno Sarara reprezentuje krakowski klub TS Wisła, a samemu często trenuje pod okiem holenderskiego fenomenu Ernesto Hoosta, pod którym przez wiele lat przygotowywała się również Joanna Jędrzejczyk. Tomasz miał już krótki i udany fighterski epizod w Bydgoszczy.

Z Bydgoszczą ma również coś wspólnego jego rywal Nikolai Falin, który w Niemczech jest już swego rodzaju legendą uderzanej sceny sportów walki. Były zawodowy mistrz Niemiec w kickboxingu, walczył już z całą śmietanką światowego K-1. Jego trener pochodzi właśnie z Bydgoszczy. Mierzy 188 cm i waży 98 kg. O pojedynku tradycyjnie wypowiedzieli się włodarze federacji:
– Paweł Jóźwiak

To wielka niespodzianka i gratka dla fanów Kickboxingu. Już informacja o pozyskaniu i występach Sarary zelektryzowała środowisko fanów walk K-1 Rules w Polsce a teraz dajemy im zestawienie godne najlepszych światowych gal w optymalnej wadze i z podtekstami, z jakimi wiąże się ten pojedynek. Kolejny smaczek, to fakt, iż odbędzie się on w Bydgoszczy. Ja już nie mogę doczekać się tego starcia.

– Rafał Sawicki

Budujemy mocną kategorię juniorciężką na światowym poziomie i Sarara i Falin w tej wadze mogą być najlepsi na świecie. Tego na razie nikt nie może zanegować i nasza organizacja może to udowodnić. Obaj nie muszą już rywalizować z ważącymi po 120 kg olbrzymami i udowodnić więcej w kategorii cruiser. Myślę, że to najlepsze co możemy dać kibicom. Tylko dla tej walki warto przyjść do hali.

Komentarze