KSW rozwija dywizję kobiet. Katarzyna Lubońska najnowszym nabytkiem federacji

16 Marzec 2015
KSW rozwija dywizję kobiet. Katarzyna Lubońska najnowszym nabytkiem federacji


O dywizji kobiet w KSW próżno było mówić w ogóle, bo po turnieju wyłaniającym obecną mistrzynię, w federacji nie istniał nikt poza Karoliną Kowalkiewicz. Teraz ma się to zmienić, bowiem do reprezentantki Łodzi na stałe dołączyła Katarzyna Lubońska (2-0).

Oznacza to dwie rzeczy, albo KSW rzeczywiście rozwija dywizję kobiet albo przygotowuje się stworzenia następczyni Karoliny Kowalkiewicz, która – wg źródeł bliskich zawodniczce – przygotowuje się do zakończenia przygody w Polsce i rozpoczęcia nowej za oceanem.

Wracając do utalentowanej Katarzyny, spośród wielu cech zawodniczka GŁD Piła posiada jeszcze jedną ważną, czyli urodę. Jak pokazują najnowsze trendy światowego MMA, był to jeden z warunków koniecznych do zainteresowania szerszego grona fanatyków mieszanych sztuk walki. Oczywiście nie można odmówić jej charakteru, bo ten udowodniła w dwóch krwawych pojedynkach, które stoczyła w 2014 najpierw na PROMMAC a później na Fighters Arenie 10. Debiut w KSW zaplanowano na jedną z trzech jesiennych gal Konfrontacji.

Komentarze

 • Pako

  No muszą zrobić zastępstwo na Fałszywej miejsce.Innego scenariusza nie ma.

 • maniekzig

  W sumie to dobry ruch, ale jeżeli Lubońska myśli o czymś więcej, to i tak będzie przejściowe rozwiązanie problemu.

 • czesty33

  Szkoda jej do ksw, ma malo walk, tu zrob jedna rocznie…chyba ze rownolegle w nastepnym roku invicta…

 • DREAMCATCHER

  KSW chcę wykorzystać sukces Asi, z jednej strony Kasia powinna walczyć częściej niż dotychczas, z drugiej zaś kontrakt z KSW może pozwolić jej na lepsze przygotowania niż np gaża z 3 mniejszych gal. Oby okazało się że nie jest to kontrakt na wyłączność w Polsce.

 • vamos

  nie zachwyca stylem. nie puszczą jej dalej. albo cyrograf na wyłączność i bedzie promowana, albo zastrzegła że bedzie chciała iść dalej to zapewne bić się bedzie w ksw za darmo

 • czesty33

  Klauzula ufc to juz przeszlosc, jako malo doswiadczona zawodniczka moze dostac kontrakt zezwalajacy ewentualnie na inne podworkowe walki, kilku zawodnikow przeciez taki posiada…ale tak czy owak kontrakt z ksw to troche cyrograf, za malo gal, ciagle za malo. 

 • vamos

  tak zwani janusze może nawet nie zauważą podmianki Lubońskiej z kowalka

 • Kokos80

  klauzule to moze miec na Polske, a nie na zagranice. obecnie to nie ma sensu, jak silowanie sie KSW z UFC. to jakby jakiegos zawodnika z Legii blokowac dla Realu… trzeba zyc z UFC, a nie z nimi walczyc, bo inaczej koniec. niech robia gale na mniejszych arenach, ale robia, a najlepsi do UFC. Lubońska do UFC i tak ma jeszcze bardzo daleko.

 • maniekzig

  @Kokos80 Mnie zastanawia, co taki Gamer będzie robił jak CW przeżywa kryzys.

  Ogólnie KSW już kończy się samo w sobie, bo przestało się sportowo rozwijać. Nie są wstanie zapewnić zawodnikom rozwoju kariery. Pozostaje jedynie utrzymywanie znanych emerytów.

  Ponoć D.White ma zawitać do Polski na galę i liczę na to, że Wojtek zapytasz go cytując K&L.
  „Dana, włodarze KSW twierdzą, że UFC w Polsce zderzy się ze ścianą, jakie jest twoje zdanie na ten temat”

  Nic nie chce krakać, ale zanosi się na to że Aśka zrobiła niezłego psikusa i zapowiada się bardzo ciekawie.

  Jak jeszcze Janek z chłopakami rozkręcą widowisko, bo będzie GRUBO.

 • pool1892

  Mysle ze to nie tyle rozwoj kategori co zatrudnienie zawodniczki, ktora ma zastapic Karoline Kowalkiewicz. Tem fakt po prostu oznacza ze Karolina niebawem pozegna sie z KSW

 • adamus

  też nie wierzę ze zatrudniliby drugą kobietę jak nie muszą. więc Plotkara spada od nich. ale i tak szkoda Katarzyny, na jej etapie kariery to trochę docelowy wybór. bo rekordu sobie szybko nie zrobi w KSW no więc jak na „trochę” to ma być to zmarnuje czas a jak docelowo to też jej szkoda. ale chyba nie czuje się może zbyt mocna na wielki świat to jak na PL to chyba w KSW zarobi najlepiej

 • Magda S.

  Wzięli ją bo jest obecnie najładniejszą znaną zawodniczką i niestety myślę, że nic więcej się za tym nie kryje

 • Pako

  I zbyt dużo w KSW nie zyska.Bo zaczynamy cyrk od nowa.

 • vamos

  jeszcze nie zachwyca sportowo. nie jest zbytnio medialna. lepiej napewno sie na nią patrzy niż słucha. bez obrazy

 • thefirm

  UFC to sport, KSW to show. I cóż niech tak zostanie. Jakby nie zatrudnili Drwala to byliby cyrkiem na własne życzenie.

 • Myrmidon

  @Magda S.

  Taka młoda, lepsza wersja Angeliny Jolie. Bardzo ładna dziewczyna 🙂