Marcin Held vs Alexander "Tiger" Sarnavskiy kolejną walką gali Bellator 136

05 Marzec 2015
Marcin Held vs Alexander "Tiger" Sarnavskiy kolejną walką gali Bellator 136

Foto: fb.com/marcin.held.officialFoto: fb.com/marcin.held.official

Przed kilkoma minutami nasza redakcja została zaskoczona przez Bellator FC niezwykle ciekawą i równie cieszącą nas informacją. Otóż śpieszymy donieść, iż Marcin Held (20-3) powraca do klatki amerykańskiej organizacji. A pojedynek, w którym najlepszy polski „lekki” zmierzy się z niezwykle doświadczonym i groźnym Rosjaninem Alexandrem Sarnavskim (30-2), odbędzie się już 10 kwietnia podczas gali Bellator 136 w Irvine,CA.

Przyznamy się, iż jest to dość zaskakująca wiadomość, gdyż jak wiemy reprezentant Polski po wygranym turnieju Bellatora w wadze lekkiej został pretendentem do walki o tytuł mistrzowski. Co prawda, sam Held wspominał w wielu wywiadach, iż w oczekiwaniu na ten pojedynek, chciałby stoczyć jeszcze jedną walkę, ale nikt nie mógł spodziewać się, iż będzie to starcie z ciągle młodym, ale niezwykle doświadczonym Rosjaninem.

Obaj zawodnicy mają za sobą bardzo udany czas, gdyż każdy z nich zakończył rok 2014 z serią pięciu zwycięstw z rzędu. Na podstawie rekordów i sposobie zakończeń pojedynków obu zawodników można wnioskować, iż będzie to kolejna walka, która może rozstrzygnąć się w parterze, gdyż obaj znani są z doskonałych umiejętności grapplingowych.

Przypomnijmy także, iż umieszczenie pojedynku Polaka w karcie walk gali Bellator 136 nie jest żadnym przypadkiem, gdyż w walce wieczoru zmierzą się jego dobrzy znajomi z kategorii wagowej do 155 funtów, a będą to Will Brooks oraz Dave Jansen.

Wszystkim polskim fanom przypominamy również, iż całą galę Bellator 136 będziemy mogli oglądać na kanale Canal + Sport.

Komentarze

 • maniekzig

  Miało być coś przed walką o pas, a tutaj jak widać szykuje się mocne starcie. Parterowiec, więc pasowało by go znokautować, od tak 😉

  Dobra wiadomość.

 • navalainen

  Myślę, że Heldzik nie da się poddać, ale to nie będzie dla nich łatwa walka, zapewne żaden nie będzie chciał walczyć w parterze, bo dla obu to może skończyć się źle, więc jak będzie parter to przy wychodzeniu z jakiejś opresji, a stójka zobaczymy według sherdoga Marcin 5cm niższy, nie wiem jak z zasięgiem ramion, ale Marcin ostatnio bardzo poprawił stójkę, do tego treningi z Pettisem, myślę, że przeciwnik mocny, ale do przejścia dla Marcina. Nieprzespana noc, bo napewno będzie emocjonująca walka 😀 trzymam kciuki za polaka 😀

 • maniekzig

  Teraz przeczytałem że 10 kwietnia. To trzeba będzie śmigać po ważeniu w Krakowie przed TV.

 • A. Gaik

  wreszcie! jedziesz marcin, duzo zdrowka i powodzenia!

 • BartezCichy

  Panowie panowie , z kim by Marcin nie walczył parteru unikać nie musi.Dobry rywal ale na Chandlera się jednak Bellator nie skusił , tak też czułem bo ma teraz dołek a Amerykańska organizacja zainwestowała w niego sporo pieniędzy.

 • W. Mrozowski

  Bellator napisał, że ta walka wyłoni pretendenta. Z kolei Marcin wspominał, że turniej był gwarantem pasa. No i masz ci klops.

 • maniekzig

  W moim odczuciu to Marcin niech się zawija pod koniec roku do UFC, bo zaczynają się schody podobnie jak u M. Tybury.

  Fakt że jest młody, ale to wcale nie oznacza że będzie wstanie walczyć cały czas na wysokim poziomie. Po zmianie prezesa i stawianiu na nazwiska tym trudniej będzie coś ugrać i nie wiem czy to dobrze walczyć 2 razy w roku.

 • IronMike

  Pomyslalem podobnie do Barteza. Marcin chcial ubic w rewanzu Chandlera ale bellator nie ma serca mu tego zrobic. Nie porywa ostatnio i porazka z mlokosem Heldem wygladalaby chujowo zwlaszcza jako 4 z rzedu . Ryzyko wtopy z Heldem bedacym na fali wznoszacej jest duze a i hajsu zainwestowali w Michaela. Rywal mocny , Held od czasu urazu kolana wzial sie bardziej za stojke i co raz fajniej to wyglada. Nie musi spinac dupy w kazdej walce by obalac. Rywal do przejscia , wierze iz da rade i dojdzie do starcia o pas . Jakkolwiek nie potoczy sie walka o pas to szacun ,ze w tym wieku juz jest wielka gwiazda 2 organizacji mma swiata. Zwlaszcza ,ze w tej wadze maja mocna obsade ,bo dla przykladu ciezka mozna traktowac z przymrozeniem oka . Nie tylko z reszta ciezka