#TheTimeIsNow! Bartosz Fabiński gotowy zastąpić Petera Sobottę w walce z Sergio Moraesem [ENG/POL]

04 Marzec 2015
#TheTimeIsNow! Bartosz Fabiński gotowy zastąpić Petera Sobottę w walce z Sergio Moraesem [ENG/POL]


Nasz wcześniejszy artykuł o kontuzji Petera Sobotty (14-4-1) już nie jest tylko zakulisowym doniesieniem, lecz faktem, bowiem właśnie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od lekarza UFC: „Jego kolano wydaje się odkształcone, a kostka ma naderwane więzadło skokowo-strzałkowe przednie.” Podczas gdy Joe Silva cały czas zastanawia się co zrobić z powyższym fantem, z odpowiedzią przyszedł Bartosz Fabiński (11-2), gotowy podjąć wyzwanie z Sergio Moraesem (8-2). Na jego Twitterze pojawił się interesujący wpis, obok którego nie mogliśmy przejść obojętnie.

ENGLISH VERSION

You wrote officially on Your Twitter, you’re ready for Sergio Moraes who was originally set to fight against Peter Sobotta. This can’t be coincidence, because recently we wrote about him being injured.
– Yes, from what I know our friend Peter Sobotta has been injured and can’t fight at UFC Kraków. Peter and I have the same management in Sebastian Świerkot and Tim Leidecker, so I knew everything about his health condition. Guys send my name to a matchmaker Joe Silva instead. Everyone knows UFC is my goal and my big dream! I am ready to replace Peter and fight with Sergio Moraes. I can do it with everyoneone else in welterweight or middleweight. Doesn’t matter who UFC will decide to put in front of me. If it will be Moraes, I will knock him out.

A lot of people reacted to You message. I think it says something about Your growing fan base.
– I was a manager of my own for a while and I didn’t give too much of an attention to social media. Now, thanks to Sebastian Świerkot, I have more time to communicate with those, who chear for me. I am very happy of Twitter reaction in a such short period of time. I think I give good and spectacular fights and fans appriciate this a lot.

It was well known fact You need one more fight to get UFC contract and seems that Joe Silva didn’t decide so far, whom to use as a replacement. Why do You think You’re perfect option for this?
– From what I know, the decision wasn’t made so far. It is ideal Polish instead Polish fighter. My fights are bloody and my elbows are deadly. I feel mentally strong and I think, I have prooven in my last battles, I am ready to fight everyone in the world. No matter where and when.

Moraes has strong BJJ game, You have Your judo and of course every other tools, You both work on. if You didn’t have too much time to analize and prepare, how would You beat him?
– Black belts or pro records doesn’t fight. I would get Moraes a solid K.O.

You just had great, international battle You have won and the place You going to has even faster pace. Are You ready for this?
– I am 110% ready! Anytime, whoever, whereever.

————————————————————————
WERSJA POLSKA

Masz za sobą potężną, zagraniczną bitwę którą zwyciężyłeś i tam dokąd zmierzasz, tempo na pewno będzie jeszcze większe. Jesteś na to gotowy?
– Jestem gotów na 110 procent! O każdej porze, ktokolwiek, gdziekolwiek!

Na Twoim oficjalnym Twitterze pojawił się wpis, że jesteś gotowy na walkę z Sergio Moraesem z którym oryginalnie ma walczyć Peter Sobotta. To nie może być zbieg okoliczności, ponieważ niedawno pisaliśmy o kontuzji Petera. Co nam możesz powiedzieć na ten temat?
– Tak, z tego co mi wiadomo to nasz przyjaciel Piotr złapał kontuzję i nie może walczyć na UFC w Krakowie. Piotr i ja mamy ten sam Management w osobie Sebastiana Świerkota oraz Tima Leideckera, więc byłem cały czas na bieżąco w kwestii jego kondycji zdrowotnej. Chłopaki wrzucili (matchmakerowi) moje nazwisko w zastępstwie. Wszyscy wiedzą, że UFC to mój cel i moje wielkie marzenie! Jestem gotów zastąpić Piotra i podjąć wyzwanie z Sergio Moaresem. Mogę się również bić z każdym innym w wadze średniej lub półśredniej. Bez znaczenia kogo UFC postanowi mi dać! Jeżeli to będzie Moares to jestem pewny, że go znokautuję.

Całkiem sporo osób zareagowało na twoją wiadomość. To chyba coś mówi o twojej rosnącej bazie fanów w kraju.
– Do niedawna sam byłem swoim managerem i nie poświęcałem zbyt wiele czasu mediom społecznościowym. Teraz, dzięki pomocy która mam w osobie wspomnianego Sebastiana Świerkota, mam więcej czasu żeby się komunikować z tymi, którzy mi kibicują. Bardzo mnie cieszy reakcja na Twitterze w tak krótkim czasie. Myślę, że daję dobre i widowiskowe walki, a fani bardzo to doceniają.

Wiadomo było, że potrzebujesz jeszcze jednej walki aby dostać kontrakt z UFC i najwyraźniej Joe Silva nie zadecydował jeszcze kim zastąpić Petera. Dlaczego uważasz, że jesteś idealną opcją?
– Z tego co nam wiadomo, decyzja jeszcze nie zapadła. Idealna i jedyna < śmiech>, bo Polak za Polaka. Moje walki są krwawe a moje łokcie zabójcze. Mentalnie jestem bardzo mocny i myślę, że udowodniłem w swoich ostatnich walkach, że jestem gotów walczyć z każdym na świecie. Obojętnie gdzie i kiedy.

Moraes ma bazę BJJ, Ty Judo i oczywiście pozostałe płaszczyzny, które cały czas szlifujecie. Gdybyś nie miał czasu na większe przygotowania ani dogłębną analizę, jakbyś go pokonał?
– Czarne pasy czy rekordy nie walczą. Moraesowi zafundowałbym solidny K.O.

Masz za sobą potężną, zagraniczną bitwę którą zwyciężyłeś i tam dokąd zmierzasz, tempo na pewno będzie jeszcze większe. Jesteś na to gotowy?
– Jestem gotów na 110 procent! O każdej porze, ktokolwiek, gdziekolwiek!

Komentarze

 • maniekzig

  Trzymam kciuki za Bartka, bo jest MEGA KOZAKIEM!!!

 • Oby sie udalo. Kazdy wie jak walczy Bartek i zdecydowanie bardziej wolalbym obejrzec jego walke niz Petera.

 • IronMike

  Dawac Fabinskiego w zastepstwo. Koles godzi sie na krotki okres przygotowawczy i nie marudzi. Powinni go zakontraktowac tym bardziej ,ze to wlasnie gala u nas

 • thefirm

  Jak najbardziej za. Lepsza walka byłaby niż oryginał.

 • maniekzig

  Jaskółki ćwierkają że Bartek pójdzie na Jotkę.

  Oskar chyba jednak tym przestojem sam sobie robi krzywdę zamiast iść po swoje.

  Liczę że Bartek zrobi nie lada niespodziankę.

 • maniekzig

  *za Jotkę

 • vamos

  widowiskowe walki? poważnie?chyba dlatego bo odbywają się podczas widowiska sportowego

 • maniekzig

  @vamos haha, ale troll. Dzieciaku wracaj do książek, jutro szkoła.

 • vamos

  @maniekzig jakiś problem gamoniu?

 • maniekzig

  @vamos nie pyskuj, tylko nabierz pokory, bo zostałeś strollowany trollu. hehe

 • vamos

  @maniekzig tyle możesz smarku

 • maniekzig

  @vamos skończ ten fochy i wracaj do garów.