UFC 187: Josh Burkman zmierzy się z Dongiem Hyun Kimem na gali w Las Vegas

autor:
03 Marzec 2015
UFC 187: Josh Burkman zmierzy się z Dongiem Hyun Kimem na gali w Las Vegas

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Karta walk gali UFC 187 wciąż się powiększa, a w dniu dzisiejszym dodano kolejny pojedynek w wadze półśredniej. Naprzeciw siebie staną Josh Burkman (27-11) oraz Dong Hyun Kim(19-3-1). gala odbędzie się 23 maja w Las Vegas, a areną zmagań tradycyjnie będzie MGM Grand Garden Arena.

Josh Burkman powrócił do UFC po 7 latach przerwy. W pojedynku na UFC 182 zmierzył się z byłym mistrzem Bellatora Hectorem Lombardem. Pierwotnie zwycięzcą pojedynku został Kubańczyk, ale w związku z wpadką Lombarda podczas badań na obecność niedozwolonych środków, wynik zmieniono na „No Contest”.

Zawodnik noszący pseudonim „The People’s Warrior” przez wiele lat budował swoją pozycję tocząc najważniejsze boje dla organizacji WSOF. Co ciekawe, po trzech zwycięstwach z rzędu otrzymał szansę walki o pas tej organizacji, ale niestety musiał uznać wyższość Steve’a Carla.

Koreańczyk Dong Hyun Kim wraca do oktagonu po sierpniowej porażce z Tyronem Woodleyem. Pojedynek, do którego doszło w Makao zakończył jego passę czterech zwycięstw z rzędu. Wcześniej posiadacz czarnego pasa w Judo i BJJ dwukrotnie zatriumfował przez decyzję, a następnie dołożył zwycięstwa przed czasem z Johnem Hathawayem oraz Erickiem Silvą.

Biorąc pod uwagę to, że obaj wracają po porażkach, jest wielce prawdopodobne iż będziemy świadkami niezwykle ciekawego pojedynku.

Komentarze