UFC z nowymi umowami telewizyjnymi w Holandii, Czechach i Słowacji. Polska na celowniku?

10 Marzec 2015
UFC z nowymi umowami telewizyjnymi w Holandii, Czechach i Słowacji. Polska na celowniku?


Polsat wciąż dementuje, ale otwarcie coraz mocniej promuje największą federację MMA na świecie. Wcześniej tylko delikatnie nawiązuje do UFC, ale gdy ta jest już tylko krok od Krakowa, w telewizji pojawiają się nawet uczestnicy pierwszej gali w Polsce oraz regularne komentarze. W tym samym czasie David Allen flirtuje „z dwiema głównymi telewizjami” lecz przekonuje, że Fight Pass będzie dla nas jedynym słusznym źródłem na ten moment. Tymczasem Holandia i Czechy doczekały się swoich umów. Przypadek czy budowanie napięcia przed ogłoszeniem kontraktu w Polsce?

Wczoraj, siedziba UFC EMEA podała do publicznej wiadomości umowę partnerską z holenderską Eredivisie Media & Marketing, odpowiedzialną za kanał premium FOX SPORTS podstawowy FOX. Z treści jasno wynika, że kontrakt będzie ważny przez dwa lata, podczas gdy część gal będzie transmitowana na żywo z amerykańskim komentarzem, a część z nich retransmitowana w godzinach przystępnych dla holenderskiego widza i z lokalnym studio oraz miejscowym komentarzem. Pierwszą galą LIVE na FOX SPORTS, będzie UFC 185 z Joanną Jędrzejczyk i Carlą Esparzą walczącymi o pas. Pierwszą na tamtejszym FOX, gala Fight Night w Krakowie. Holendrzy wiedzą co dobre!

David Allen o umowie z Holendrami:

Stacje FOX i FOX Sports w Holandii to idealny wybór, jeśli chodzi o transmisje walk UFC. Jesteśmy zaszczyceni, że podjęli z nami współpracę, jako że MMA nieustannie się rozwija.

Na kolejną informację nie trzeba było długo czekać, bo zaledwie do dzisiejszego poranka. UFC EMEA wydała oświadczenie o nawiązaniu współpracy z telewizją NOVA SPORT, dzięki którym UFC po raz pierwszy zawita do Czech i Słowacji. Tak jak w przypadku pierwszej części newsa, jest to kanał płatny.

Starszy wiceprezes i dyrektor generalny UFC EMEA David Allen, skwitował:

MMA nie zwalnia tempa jako najszybciej rozwijający się sport na świecie, dlatego jest mi niezmiernie miło powitać NOVA Sport w rodzinie UFC. Stacja będzie mogła zaspokoić rosnący popyt na relacje z walk UFC w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a dzięki doświadczeniu w transmitowaniu wydarzeń sportowych jest dla UFC idealnym partnerem w tym regionie.

Ktoś powiedział niedawno, że UFC bez problemu poradziłoby sobie bez Polski ale tylko szaleniec nie skorzystałby z już rozwiniętego i podanego na tacy rynku. Czy miał rację?

Komentarze

 • rudy

  Co Polsat dementuje? PS znowu na całym świecie nie ma problemów a w Polsce coś ustalić to trzeba się pół roku jebać ze wszystkimi

 • Typer

  podpisujcie wreszcie jakąś umowę i jazda z tym UFC 🙂

 • Kokos80

  Co ma Polska?

  – 11 zawodników w UFC, co jest 2 wynikiem w EU

  – Rekordy ogladalnosci w MMA w Europie

  – Wyedukowane spoleczenstwo

  – Stosunkowo slabo rozwiniety rynek telewizyjny

  – Stosunkowo tanie koszty produkcji gali

  To wystarczy. UFC w Cyfrowym Polsacie. Jak dla mnie sprawa juz jest zaklepana, i zaczyna sie wspolpraca miedzy FOXem i CP w Polsce.