Wszyscy zawodnicy z polskiej rozpiski UFC przejdą testy antydopingowe

02 Marzec 2015
Wszyscy zawodnicy z polskiej rozpiski UFC przejdą testy antydopingowe


Pisaliśmy o tym przy okazji Najważniejszych Faktów z konferencji prasowej UFC w Krakowie, ale warto raz jeszcze poruszyć kwestię w szerszym ujęciu. Spełniają się sny tych, którzy marzą o wprowadzeniu światowych standardów na polskie salony mieszanych sztuk walki. I tak, zawodnicy z polskiej rozpiski załapią się pod nieco zaostrzone regulacje ZUFFY przy walce z niedozwolonym dopingiem.

Zwróciliśmy się do komisji/organów na całym świecie, żeby wdrożyły takie same regulacje jakie mamy u siebie, gdy jesteśmy w krajach gdzie musimy sami na własną rękę pilnować przestrzegania zasad. Jako przykład, wszyscy zawodnicy z gali 11 kwietnia w Krakowie, będą przebadani (na obecność dopingu) w okresie przed walką. W ten sam wieczór w którym odbędzie się gala, wylosujemy sześciu fighterów – plus dwóch z walki wieczoru – a więc będziemy mieli ośmiu zawodników sprawdzanych tylko w dniu w którym odbędzie się wydarzenie. Prowadzimy politykę zero tolerancji dla stosujących środki dopingujące.

Działania te są następstwem przybierającej na sile fali wpadek antydopingowych kolejnych zawodników UFC, wliczając w to największe gwiazdy MMA światowego formatu.

Komentarze

  • Pako

    I bardzo dobrze,kolejny plus dla UFC,ich chociaż na to stać.