XCAGE 7: Viktor Tomasevic nowym rywalem Adriana Zielińskiego. Pojedynek w catchweight 73 kg i bez pasa

11 Marzec 2015
XCAGE 7: Viktor Tomasevic nowym rywalem Adriana Zielińskiego. Pojedynek w catchweight 73 kg i bez pasa


Tego rodzaju informacje to zawsze zmora wszystkich, kibiców, mediów oraz organizatorów. Przed chwilą podano wiadomość o kontuzji kolana Rustama Khasanova (9-2-1NC), dotychczasowego rywala dla Adriana Zielińskiego na piątkową XCAGE 7/PLMMA 50. Na szczęście jest już zastępstwo.

To Viktor Tomasevic (8-10-1) z Litwy, który w 2012 roku walczył z reprezentantem Arrachionu i o dziwo poddał Zielińskiego duszeniem w pierwszej rundzie. Tym razem Adrian otrzyma szansę pomszczenia wspomnianej porażki tym bardziej, że to właśnie Polak jest po pełnym okresie przygotowawczym.

Z sytuacją wiążą się oczywiście konsekwencje wagowe, czyli „catchweight” na 73 kilogramy oraz brak mistrzowskiego pasa jako stawki pojedynku. „Bandito” jak brzmi przydomek Litwina, stoczył po Zielińskim dziewięć pojedynków, z czego zwyciężył tylko dwa. Ostatni raz dał pokazać się polskim fanom na Fighters Arena 10 w listopadzie. Na szczęście karta wciąż wygląda bardzo obiecująco. Przymykamy oko i robimy swoje. Z ciekawostek, w 2011 poddał Makwana Amirkhaniego, który po debiucie w Sztokholmie dzierży status bardzo obiecującej gwiazdy.

Komentarze

 • GoGvDo

  LOOOOOL, on pokonał Amirkhaniego 😀

 • maniekzig

  Dobre zastępstwo jak na szybko w kontekście rewanżu, bo co zrobić dzień przed galą?

 • Bartass89

  Khasanov wypadł wcześniej niż dzień przed galą. Mogli brać Lobova tydzień temu, ale obóz Zielińskiego bał się porażki, bo są lada chwila od podpisania kontraktu z UFC.

 • maniekzig

  @Bartass89 czy uważasz że branie takiego rywala na tydzień przed galą jest rozsądne?

 • EL doopa

  łoooo beznadzieja

 • TheOne

  jak na zastępstwo na ostatnią chwilę d dobrze w sumie wybrali dobra okazja się trafiła