Absolute Berkut Championship wymienił całą kadrę sędziowską

01 Kwiecień 2015
2
Absolute Berkut Championship wymienił całą kadrę sędziowską


Ostatnia edycja Absolute Championship Berkut w rosyjskim Nalchiku najwyraźniej przebrała miarkę w kwestii nieczystych zagrań samych zawodników, a przede wszystkim kadry sędziowskiej która sprawowała pieczę nad przebiegiem pojedynków. Niejasności zebrało się tyle, że arbitrów trzeba było zwolnić a jeden z wyników zmienić chwilę po samej gali.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy Baysangura Edelbiego, reprezentującego organizatora:

Na ACB 15 zatrudniliśmy rosyjski związek sędziów MMA, którym momentami brakowało konsekwencji przy podejmowaniu decyzji. Ostatecznie często wygrywali ci, którzy na to nie zasługiwali. Było sporo błędów w samej klatce, ale i wśród sędziów punktowych. Obawialiśmy się, że koniec końców zawodnicy nie będą chcieli przyjeżdżać u nas walczyć. Tu sędziowie się na tym nie znają. Żeby nie skłamać, poziom ich wiedzy jest na poziomie tego co działo się jeszcze przed erą Pudzianowskiego w Polsce.

Czarę goryczy przelał jednak pojedynek Abulrakkhmana Dzanaeva z Vladimirem Katykhinem.

Podejmowane przez sędziów decyzje zaszkodziły nam do tego stopnia, że postanowiliśmy to zmienić. Ostatecznie będziemy zatrudniali sędziego Piotra Michalaka z Łodzi i być może zatrudnimy jeszcze jednego z Polski. Do tego kogoś z Rosji i zza granicy. Po walce Katyhin vs. Dzanaev musieliśmy wziąć sprawy we własne ręce i zmienić wynik walki na korzyść Katyhina. Teraz czeka nas niełatwe zadanie, bo robimy galę w Moskwie i rzekomo musimy mieć rosyjskich sędziów oraz pozwolenie tamtejszego związku.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DrwaluPako Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Drwalu
Gość
Drwalu
Offline

ale Pako no weiź pomyśl, ze się publicznie przyznali i przecież im tam korupcja wali w plecy z każdej strony na pewno ale przynajmniej próbują walczyć z tym dziadostwem. może jeszcze będą z nich ludzie… PS Wojtek, goryczy się przelewa czara a nie szala. szalę to przeważa 😉

Pako
Gość
Pako
Offline

Pffff i co to da. Dalej będą wałki. Jakoś te ACB od dawna mi śmierdziało, i nie zmieniam zdania.