Czy UFC zagrało fair play nawołując do zakupu Fight Passa przed polską galą i ostatecznie blokując dostęp?

12 Kwiecień 2015
Czy UFC zagrało fair play nawołując do zakupu Fight Passa przed polską galą i ostatecznie blokując dostęp?


Nowa umowa telewizyjna UFC z Extreme Sport Channel wyświetlanym w Polsce, to oczywiście plus dla polskiego fana MMA, nawet jeżeli jest to stacja o znikomym wskaźniku udziału w rynku. Jakież było jednak nasze zdziwienie, gdy główna karta wczorajszej gali w Krakowie została zablokowana terytorialnie, właśnie za sprawą nowej umowy z TV której internetowy kanał jest przecież konkurencją.

Już od pierwszych oficjalnych zapowiedzi gali w Polsce, UFC w osobie Davida Allena reklamowało Fight Passa jako jedyne słuszne źródło transmisji gali i zachęcano nas do zakupu co miesięcznej subskrypcji. Wszystko byłoby akceptowalne, gdyby o sprawie fani dowiedzieli się wcześniej.

W związku z wielotygodniowymi negocjacjami i brakiem oficjalnego podpisu pod stosowną umową, Fight Passa reklamowano do samego końca, czyli na półtora dnia przed galą. W oficjalnym newsletterze UFC wysłanym do mediów padł zwrot „Extreme Sport Channel ekskluzywnym wydawcą wydarzeń UFC” ale sama federacja nigdzie nie poinformowała swoich fanów, że ich subskrypcja właśnie częściowo przepadła. O ile chodzi o „tylko 8 euro”, o tyle w skali kraju może chodzić o całkiem rozsądną sumę wpływów z zakupu subskrypcji. Zwłaszcza, że niektórzy mogli wykupić promocyjne pakiety na pół i na cały rok. (red. 42 i 72 euro)

Zapytany przez nas na konferencji prasowej po gali David Allen, czy w takim razie możemy już anulować subskrypcję, odpowiedział:

Będzie działała. Są walki, które będą działały na Fight Passie (red. karta wstępna) i te, które będą na kanale Extreme (red. główna karta). Poza tym nie chodzi tylko o gale na żywo. Mamy ponad 65 tysięcy godzin materiałów i gdy zaczęlibyście je oglądać, moglibyście nigdy nie wyjść z Waszych pokojów.

O ile karta wstępna i obszerne archiwum to bezapelacyjnie świetne uzupełnienie, to jednak wciąż tylko atrakcyjny dodatek. Pytanie jednak najważniejsze… Jak mają się czuć ci, którzy kanału Extreme Sport Channel nie odbierają, kupili subskrypcję Fight Pass a w trakcie gali dowiedzieli się, że nie zobaczą głównej karty? Nasza subskrypcja została anulowana.

Komentarze

 • OlejMMA

  „Mamy ponad 65 tysięcy godzin materiałów i gdy zaczęlibyście je oglądać, moglibyście nigdy nie wyjść z Waszych pokojów.” cóż z tego jeśli komuś zależy konkretnie na obejrzeniu powtórki karty głównej UFC Fight Night Kraków. rozczarowanie..

 • OlejMMA

  „Mamy ponad 65 tysięcy godzin materiałów i gdy zaczęlibyście je oglądać, moglibyście nigdy nie wyjść z Waszych pokojów.” cóż z tego jeśli komuś zależy konkretnie na obejrzeniu powtórki karty głównej UFC Fight Night Kraków. rozczarowanie..

 • W. Mrozowski

  Niestety, powtórki prawdopodobnie też nie zobaczysz. Przez dobre kilka tygodni lub miesięcy po gali.

 • hulas

  ja ogladalem cala gale na fight pass przez proxy. Smigalo az milo w HD. mimo, ze mam dostep do Extreme chanel karte glowna obejrzalem rowniez na fight pass ze wzgledu na jakosc. Szkoda, ze Polacy dostali wpierdol heheh brakowalo na gali Jotko i Hallmana. Mozna bylo sie tego spodziewac, bo z polskich zawodnikow to jedynie Blachowicz jest w czolowce swojej kategorii w Polsce.

 • darooll

  po tej walce bym go nawet tak wysoko nie stawiał… czy Janek nie był sobą? własnie był, to podczas poprzedniej wygranej jakiś taki nie swój 😀

  PS. też oglądałem przez proxy 😉

 • czesty33

  Wlasnie z takiego powodu, piractwo internetowe kwitnie i bedzie kwitlo…to bylo zagranie ponizej pasa…zeby nie powiedziec strzal w stope. Ktos uznal trudno raz w zyciu odpuszcze stream, za co dostal wkurwa i nigdy wiecej nie zaplaci, bo i tak hd znajdzie i tak 😀

 • mmaster

  To było chamstwo ze strony ufc. i to nie prawda co mowi allen nie będzie już dostępnych glownych kart na fp, a karty wstępne sa obecnie tak denne ze nie ma po co trzymać już fp.

 • BartezCichy

  A jeżeli chodzi o Extreme Sports to będą pokazywane tylko Main Card’y z gal? (analogicznie do Krakowa). Bo nasi zawodnicy mimo wszystko głównie walczą w Preelimsach , które wciąż będą na FP. Wojtek masz jakieś informacje na ten temat bo widocznie nie doczytałem bądź nie podana została dokładnie informacja określające tę gamę.

 • BartezCichy

  Dobra wybaczcie moje niedopatrzenia.

 • GrubyGrubas

  Wojtek będa wywiady z zawodnikami?

 • M. Kaczmarek

  Ja mam tą roczną subskrybcje… Sprawdzałem po gali, w newsletterach UFC było, że gala w Krakowie będzie na Fight Pass. Żadnego info o terytorialnym ograniczeniu.
  Jestem ciekawy czy ten ruch jest zgodny z prawem. Kupujac subskrypcje mialem napisane, ze bede mogl ogladac fight night na zywo.
  Juz wczesniej podnieali cena bez wczesniejszej informacji, co przy automatycznym pobieraniu kwoty z karty kredytowej raczej nie jest.

 • Typer

  to chyba jakiś żart. pewnie jakiś polak im to doradził… oby skończyło się przeprosinami i zwrotem kasy

 • TheOne

  skandal i tyle

 • GnuS

  Nie wiem czy to przypadek ale wygląda na to że odblokowali, bo właśnie oglądam powtórkę gali… mam nadzieję że to jednak nie jakiś błąd…