Invicta FC 12 : Roxanne Modafferi dla MMANEWS.pl przed walką z Vanessą Porto (+wywiad)

autor:
23 Kwiecień 2015
1
Invicta FC 12 : Roxanne Modafferi dla MMANEWS.pl przed walką z Vanessą Porto (+wywiad)

Sarah Kaufman vs Roxanne Modafferi

Już 24 kwietnia podczas gali Invicta FC 12 w Kansas do walki w oktagonie stanie Roxane Modafferi (17-11). Była Mistrzyni Świata w Karate oraz posiadaczka brązowego pasa w Judo znalazła chwilę przed piątkowym pojedynkiem z Vanessą Porto i porozmawiała z naszym portalem na temat jej kariery, przygody w TUF oraz innych ciekawych wątków dotyczących życia zawodniczki MMA.

MMANEWS.pl: Witaj Roxanne. To nasz pierwszy wywiad. Cieszę się, że poświęciłaś czas na rozmowę z nami. W piątek zawalczysz z Vanessą Porto na gali Invicta FC 12. Jak wyglądają Twoje ostatnie dni przed walką?
Roxanne Modafferi: Ostatnie dni przed walką robię lekkie treningi na tarczach, żeby pozostać w formie. Spędzam czas z moimi przyjaciółmi, którzy również będą walczyli na tej gali. Będę na bieżąco relacjonowała, to co dzieje się u mnie przed ważenie i bezpośrednią przed samą walką. Tradycyjnie zapraszam do śledzenia portal Facebook, Twitter i Instagram.

MMANEWS.pl: To ważne przygotowania w Twoim życiu, gdyż ta walka może wiele zmienić w Twoim życiu. Czy w jakiś specjalny sposób przygotowywałaś się do pojedynku?
Roxanne Modafferi: Zawsze trenuję ciężko każdego dnia. Niezależnie, czy mam walkę, czy jestem w okresie roztrenowania to staram się być w formie. W czasie przedstartowym zdecydowanie kładę nacisk na wytrzymałość i przygotowanie kondycyjne, bo nie oszukujmy się w profesjonalnym sporcie, bez tego nie da się być najlepszym zawodnikiem. W tym okresie postawiłam przede wszystkim na wzmocnienie nóg. Biegi pod górkę z obciążeniem były bardzo ciężkim elementem moich treningów. Mnóstwo czasu spędziłam na doskonaleniu kickboxingu oraz miałam prywatne lekcje z moim trenerem od stójki Johnem Woodem. On zdecydowanie pomógł mi w rozwijaniu moich umiejętności w stójce oraz w zapasach.

MMANEWS.pl: Co możesz powiedzieć o swojej najbliższej przeciwniczce? Czy widzisz jej słabsze strony, które mogłabyś ewentualnie wykorzystać?
Roxanne Modafferi: Vanessa to silna i dobrze wyszkolona technicznie zawodniczka. Jest dobra w każdym aspekcie walki, dlatego muszę być gotowa na wszystko.
MMANEWS.pl: Wróćmy może trochę do przyszłości, żeby czytelnicy mogli jeszcze bardziej poznać twoją osobę. Miałaś okazję wystąpić w żeńskim „TUF”. Jak wspominasz ten czas. Czy uważasz, że dzięki programowi stałaś się bardziej rozpoznawalna niż wcześniej?
Roxanne Modafferi: Jestem bardzo zadowolona, że miałam szansę wystąpić w programie „TUF”. To dało mi sporo doświadczenia odnośnie podejścia do sportu i nauczyło mnie nowych metod treningowych, czy też metod pomagających w jeszcze efektywniejszy sposób ścinać wagę przed pojedynkiem. To był świetny czas pomimo, że nie osiągnęłam takiego wyniku jak zaplanowałam. Zgadzam się, ten program dał mi zdecydowanie większą rozpoznawalność wśród fanów. To przysporzyło mi nowych znajomości i przyjaciół.

MMANEWS.pl: Krążą plotki, że jeśli pokonasz w piątek Vanessę, to staniesz do walki o pas z Barb Honchak. Czy to oznacza większą presję, czy podchodzisz raczej bez emocji do tego starcia?
Roxanne Modafferi: W głowie nie czuje presji, ale moje ciało wie, że to ważna walka. Zawsze się denerwuje i mam ból brzucha przed walką, ale mam nadzieję, że tym razem powiem swojemu ciału: „zamknij się i wyluzuj”.

MMANEWS.pl: Załóżmy, że wygrasz piątkową batalię, to przyjdzie cza na Barb Honchak. Gdzie widzisz swoją szansę na zwycięstwo i możliwość odebrania pasa Invicty?
Roxanne Modafferi: Nie chcę wybiegać poza walkę z Vanessą. Jeśli wygram, to przemyślę temat. Na razie pełna koncentracja i zobaczymy, co przyniesie mi los.

MMANEWS.pl: Dziękuję za rozmowę. Wiem, że pozostało Ci jeszcze trochę kilogramów do zrzucenia, więc jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i życzę zwycięstwa w piątkowej walce oraz tego, abyś w kolejnym starciu zawalczyła o wymarzony pas w wadze muszej.
Roxanne Modafferi: Dziękuję bardzo. Zwycięstwo z Vanessą będzie wielkim osiągnięciem. Chcę wyjść i pokazać światu moje umiejętności. Oczekujcie niemożliwego!

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ruchmistrz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ruchmistrz
Gość
ruchmistrz
Offline

o miło, że robicie takie wywiadziki