Rafał Błachuta oficjalnie w FEN. Federacja KSW nie zamyka drzwi dla zawodnika z Kwidzynia

25 Kwiecień 2015
Rafał Błachuta oficjalnie w FEN. Federacja KSW nie zamyka drzwi dla zawodnika z Kwidzynia

rafal-blachuta-fen

Przed chwilą oficjalnie poznaliśmy nazwisko zawodnika zapowiadanego przez Pawła Jóźwiaka jako „wielki transfer”. To Rafał Błachuta, który do niedawna miał kontrakt z federacją KSW.

Sytuację dało się wyczuć już dwa dni temu, gdzie Martin Lewandowski oznajmił na Twitterze:

Rafał Błachuta nie jest już zawodnikiem federacji KSW. Jego porażki za granicą wpłynęły na naszą ocenę jako zawodnika naszej federacji.

Błachuta zdobył dla federacji dwa zwycięstwa przed czasem, pierwsze z Robertem Radomskim w 2013 i drugie z Patrickiem Vallee w maju 2014. Każdą wygraną okupił jednak przegraną poza KSW, jednak to pierwszy przypadek w historii organizacji, która do tej pory nie ingerowała w wydarzenia, które jej nie dotyczyły. Jednocześnie Martin Lewandowski podkreślił:

Rafał miał możliwość i czas, jednak nie zrobił postępu w tym kierunku, którego od niego oczekiwaliśmy. Nie zamykamy przed nim drzwi i jeżeli zmieni pewne kwestie, będzie u nas mile widziany. To nie jest jednak tak, że kontrakt został zerwany, gdyż to my musieliśmy wyrazić zgodę na jego zakończenie i pozwoliliśmy mu odejść.

Odmiennego zdania jest Paweł Jóźwiak oraz obóz zawodnika, których zdanie przekażemy w odpowiednich już nakręconych wywiadach.

Komentarze