Reebok rozwiązał umowę sponsorską z Jonem Jonesem. UFC usunęło "Bonesa" z wszystkich rankingów

autor:
30 Kwiecień 2015
Reebok rozwiązał umowę sponsorską z Jonem Jonesem. UFC usunęło "Bonesa" z wszystkich rankingów

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Żyjąc nie jako w symbiozie z UFC, Reebok również w ekspresowym tempie zareagowała na doniesienia względem występku Jona Jonesa. Przedstawiciele potentata w dziedzinie odzieży i sprzętu sportowego zdecydowali się na rozwiązanie umowy sponsorskiej z byłym mistrzem UFC w wadze półciężkiej. Decyzja wchodzi w życie w trybie natychmiastowym.

W świetle ostatnich wydarzeń podjęliśmy decyzję o natychmiastowym zakończeniu kontraktu sponsorskiego z Jonem Jonesem.

Jon Jones kilka dni temu brał udział w wypadku samochodowym, w którym ucierpiała ciężarna kobieta. Co gorsza, nie udzielił jej pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Nie jest to pierwszy przypadek, w którym „Bones” ma problemy z prawem. Oprócz roztrzaskania auta, przed walką z Danielem Cormierem podczas badań na doping, okazało się że 27-letni zawodnik zażywał kokainę, ale ostatecznie sprawę „zamieciono pod dywan” i zarówno UFC jak i Reebok udzielili pełnego wsparcia dla „Bonesa” w związku z jego problemami.

Tym razem, cierpliwość sponsorów i pracodawcy wyczerpała się. Zawodnik został z niczym, gdyż oprócz straty lukratywnego kontraktu, jego nazwisko zostało wykreślone z wszystkich rankingów, w tym P4P, gdzie Jones zajmował pierwszą pozycję.

Komentarze