Jocz i Świerkot tworzą WCA Fight Team. Omielańczuk i Kowalewicz zostają w Ankosie W-wa

05 Maj 2015
Jocz i Świerkot tworzą WCA Fight Team. Omielańczuk i Kowalewicz zostają w Ankosie W-wa


Wczorajszy materiał na Polsat Sport News rzucił nieco więcej światła na rozpoczęty u nas cykl wiadomości (TU i TU) o zmianach, które dotyczą klubów Ankos Warszawa, WCA i S4.

Z programu wynika, że dawna siedziba grupy zawodniczej Ankosu Warszawa, będzie nosiła nazwę WCA Fight Team i stworzą ją trener Robert Jocz i manager Sebastian Świerkot, do niedawna związani z klubem S4. Kilka słów od „head coacha”:

Będę głównym trenerem, odpowiedzialnym za stronę sportową zawodników. Podejmuję się wyzwania i będę działał w tym kierunku.

Do teamu byłego trenera dołączy ponownie Piotr Strus:

O Robercie można jedno powiedzieć, że mało mówi a więcej robi. To jest taki trener, który na pewno nie będzie przychodził i klepał po plecach, że jest wszystko dobrze, tylko będzie kazał wziąć się do pracy. Mam nadzieję, że teraz powstanie profesjonalne miejsce do treningów, na wzór tych które możemy sobie wymarzyć w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie dać przykład innym, że da się to tak zorganizować.

Za trenerem i managerem z S4 poszła cała grupa zawodnicza, m. in. Bartosz Fabiński:

Bardo dobrze współpracuje mi się z Robertem, a jak wiadomo, zawodnik bez trenera jest nic nie wart, więc podążam za nim dalej.

Dzisiaj o godzinie 13:00, odbędzie się konferencja prasowa w siedzibie Warszawskiego Centrum Atletyki, gdzie na pewno usłyszymy więcej szczegółów. W kwestii przyszłości Ankosu Warszawa, Piotr Jeleniewski wydał oświadczenie:

Od poniedziałku zaczynamy dzięki uprzejmości Michała i Marcina w nowym czyli starym miejscu, zapraszamy na ul. Kolejową 9/11 do klubu Movement Designers, trenujemy codziennie pod okiem niezmienionej kadry trenerskiej czyli Tomek Lipiński, Robert Złotkowski, moja skromna osoba i wkrótce nowe informacje co do powiększenia grona trenerskiego. w związku z pytaniami o grupę zawodniczą – Daniel Omielańczuk i Kuba Kowalewicz są dalej Ankosiakami.

Komentarze

 • rudy

  Ciężko się połapać w tych klubach, teamach, managementach. Warszawka to niekończący się układzik i idący w parze konflikcik. Wszystkim sportowcom życzę sukcesów zawodowych a managerom więcej pokory…

 • A. Gaik

  dobrze napisane rudy:D

 • Buszek Andrzej

  Kluby przechodzą transformację w całym kraju, ale oczywiście kompleksy wychodzą i trzeba było przy okazji pojechać po Stolicy. Daniel Omielańczyk mógłby rozważyć zmianę klubu gdyż kolejna porażka będzie kosztowała go kontrakt z UFC.

 • Ciekawe czemu na docelowe miejsce klubu nie wybrali siedziby S4. Ogladalem kiedys jakis material na temat wtedy nowopowstalego S4 i wygladalo to calkiem profesjonalnie. Troche tych roszad bylo w Warszawie w ostatnim czasie. Patrzac teraz na Nastula Team to juz chyba nie ma tam grupy zawodniczej poza Piskorzem.

  Buszek Andrzej dobrze napisane, ze niektorym kompleksy wychodza.

 • RZDZ

  to ja chyba też mam kompleksy bo rudy trafił moim zdaniem w sedno. ale no comments zobaczymy jak będzie za2 lata