Kamil Bazelak vs. Oli Thompson na czerwcowym Macto Championship w Anglii [UPDATE]

12 Maj 2015
Kamil Bazelak vs. Oli Thompson na czerwcowym Macto Championship w Anglii [UPDATE]


Fenomen Kamila Bazelaka (2-4) wciąż stanowi dla nas nieodkrytą tajemnicę, ale wydaje się, że jego siła pochodzi pewnie w dużej mierze z marketingu szeptanego. Polski zawodnik właśnie podjął wyzwanie w pojedynku z byłym zawodnikiem UFC (red. i wciąż KSW), Oli Thompsonem (13-8).

Zdecydowanie, dla Bazelaka będzie to najtrudniejsze wyzwanie w jego karierze MMA. Choć zabrzmi to zabawnie, w swoim ostatnim pojedynku Kamil potrzebował trzech minut, aby zmęczyć Karla Etheringtona uderzając twarzą o pięść Anglika oraz jednej minuty, aby go przetoczyć i dokończyć kilkoma uderzeniami w parterze. Było to jego drugie zwycięstwo na sześć wystąpień.

Jeszcze do niedawna Thompson byłby faworytem w stylu 10 do 1, jednak poprzedni rok był dla niego naprawdę nieudany. Trzy porażki z rzędu, spadająca waga przez którą na moment zszedł dywizję niżej, czy nawet próba sił w pojedynku bokserskim. To wszystko pokazuje, że Oli potrzebuje każdej walki, również z tak mało znaczącym dla jego kariery przeciwnikiem. Bieżący rok otworzył kwietniowym zwycięstwem przez decyzję w dwurundowym starciu z Ikuhishu Minową.

Gala Macto Championship już 27 czerwca w angielskim Milton Keynes, położonym niedaleko Londynu.

UPDATE: Jak przekazał nam sam Oli Thompson, w sierpniu ma już ustalony pojedynek z Chrisem Barnettem (13-1) w turnieju japońskiego IGF. Dla Brytyjczyka będzie to całkiem aktywny rok, bowiem później czeka go przynajmniej jeszcze jedna walka.

Komentarze

 • Typer

  kurcze, słabo mu idzie, tragicznie szkoda zawodnika. chyba czas znaleźć inne źródło dochodów a sport traktować hobbistycznie

 • champ1

  o w morde, co to ma być

 • john66

  „Zdecydowanie, dla Bazelaka będzie to najtrudniejsze wyzwanie w jego karierze MMA”- ja bym nie powiedział,że Thompson to jest jego najtrudniejszym wyzwaniem w karierze bo taki Economou wcale gorszy od Thomspona nie jest, a może nawet jest lepszy.

 • W. Mrozowski

  You’re right… kwestia do dyskusji, ale wziąłem pod uwagę gdzie walczył i z kim walczył Oli.

 • myrmidon

  Oboje jesteście w błędzie.

  Zdecydowanie, dla Thompsona będzie to najtrudniejsze wyzwanie w jego karierze Mma.

 • john66

  Ja bym powiedział,że Economou walczył z podobnej klasy zawodnikami co Thompson.

 • Pako

  Czyli że Grabowski to również kaliber Oli’ego?

 • vamos

  bazyl dostanie ciezki oklep

 • vamos

  Thompson przynajmniej odbuduje troche rekord, plus łatwa kasa

 • Kokos80

  naprawde zabawna walka. Oli prezentuje ostatnio taka nedze, ze tutaj nie ma pewniaka. Bazelak na bank bedzie walczyl do konca, moze znowu sprawi, ze jego rywal sam sie pokona.

 • RZDZ

  przykro patrzeć na zapowiedź takiej walki