Polacy na ACB 19: Wolański i Andryszak wygrali w 1 rundzie. Maślinski, Gabara, Kowalewicz i Zając z porażkami

30 Maj 2015
10
Polacy na ACB 19: Wolański i Andryszak wygrali w 1 rundzie. Maślinski, Gabara, Kowalewicz i Zając z porażkami


Dokładnie w chwili gdy to czytacie, w Kalingradzie odbywa się dziewiętnasta gala Absolute Championship Berkut, na której startuje liczna grupa reprezentująca nasz kraj. W środku posta relacja z wydarzenia.

66 kg: Ivan Eremenko pokonał Arkadiusza Maślińskiego przez poddanie (duszenie trójkątne nogami) runda 1, 3:21

65 kg: Filip Wolański pokonał Timura Gagaeva przez TKO (niezdolność do dalszej walki) runda 1, 5:00
Gagaev rozpoczął atak od low kicka, za co Wolański odwdzięczył się mocnym prawym. Od samego początku obaj fighterzy szukają okazji do posłania jednego, mocnego uderzenia. Czeczen kopie na korpus, co Filip kontruje rękami, po czym szuka możliwości zadania ciosu podbródkowego i poprawia niskim uderzeniem na nogi. Timur próbuje zaskoczyć front kickiem na twarz ale Polak blokuje. Czeczen postanawia obalić, ale ta próba również została powstrzymana natychmiastowym obniżeniem pozycji. Po chwili obaj niemal jednocześnie wyprowadzili celne ciosy prosty na sierp, po czym Gagev raz jeszcze podjął się próby sprowadzenia, które z całych sił wybronił Wolański. Koniec rundy 1.

Gdy sędzia miał już rozpocząć rundę nr 2, okazało się, że Timur Gagaev doznał kontuzji (kostki?) i nie będzie w stanie kontynuować walki. TKO w 1 rundzie dla Filipa Wolańskiego.

77 kg: Aslambek Arsamikov pokonał Damiana Milewskiego przez jednogłośną decyzję
Walkę rozpoczął od kopnięcia frontalnego Milewski, na co Aslambek zareagował kopnięciem bocznym i tym samym odepchnął atakującego Polaka. Za chwilę poprawia low kickiem, co Damian kontruje z kolei mocnym sierpowym. Chwilę później Arsamikov postanawia obalić rywala, co czyni wejściem do jednej nogi. Polak wciąga przeciwnika w gardę i przez moment pozostaje bardziej aktywny, używając gradu ciosów z pleców. Przez długi czas Damian gasi wszelkie próby uderzeń Aslambeka, co sprawia, że ten staje się coraz bardziej agresywny. Damian cały czas wiąże ręce rywala by na koniec rundy 1, obaj wdali się w wymianę uderzeń w parterze.

Arsamikov rozpoczyna rundę obrotówką, za co naraża się na sierp Damiana. Czeczen na swoje szczęście uchyla się pod ciosem i wchodzi w klincz. Po chwili rozrywa go, próbując zadać mocny cios na odchodnego. Rozochocony Damian posyła mocny cios, który jednak wytrąca go z równowagi, co Aslambek wykorzystuje do ponownego obalenia. Akcja ląduje w bocznej, a za chwilę w pół gardzie, co po pewnym czasie przerywa sędzia i wznawia walkę od stójki. Arsamikov posyła aż dwie obrotówki, co Damian próbuje przekuć na swoją korzyść, dążąc do obalenia, które przerywa gong.

Runda kończąca rozpoczyna się od wymiany kopnięć. Czeczen ponownie obala Milewskiego i rozpoczyna się nieustająca praca w parterze po obu stronach. Aslambek na moment wstaje, by wrócić z uderzeniem. Tu rozpoczyna się najlepsza akcja Damiana, który wstaje i kontruje obalenie Czeczena, zasypując go gradem ciosów. Niestety chwilę później gong kończy walkę i sędziowie wskazują Arsamikowa jako jednogłośnego zwycięzcę.

70 kg: Iliyas Omarov pokonał Dawida Gabarę przez TKO (uderzenie w parterze) 3:51, runda 1
Walka od początku nabiera dużego tempa, jednak po chwili Gabara złapał się na mocne uderzenie rywala i pada na deski. Omarov natychmiast doskakuje do Polaka i posyła serię celnych uderzeń na głowę, a za chwilę kolejną. Wykorzystując siatkę, Polak wraca do stójki, jednak Iliyas przytomnie chwyta za obie nogi i raz jeszcze obala Dawida. Reprezentant GBŁ próbuje przytomnie wykorzystać siatkę do ucieczki z bocznej, ale co rusz wpada prawie w krucyfiksa, by uciec i raz jeszcze wpaść w niedogodną pozycję. Omorov próbuje balachy, ale Gabara ucieka zanim jego rywal rozpocznie sekwencję kończącą. Omarov cały czas zasypuje Polaka ciosami i w 3:51 sędzia przerywa pojedynek na korzyść Iliyasa Omarova.

70 kg: Ali Bagov pokonał Jakuba Kowalewicza przez poddanie (balacha) Runda 1, 1:11

Open: Michał Andryszak pokonał Zaurbeka Bashaeva przez TKO (high kick + G&P) runda 1, 0:26

84 kg: Anatoly Tokov pokonał Adama Zająca przez TKO (uderzenia w stójce) runda 1, 2:00
Obaj zawodnicy rozpoczęli pojedynek od wzajemnego wyczuwania okazji do zadania ciosu. Po ponad minucie Adam Zając posłał mocną kombinację lewy prawy, pod którymi Tokov uchylił się z jednoczesną próbą skrócenia dystansu i obalenia. Polak przytomnie zerwał uchwyt i kontynuuje polowanie. Pół minuty później Adam nadział się na mocną kombinację bokserską, która mocno zachwiała jego równowagą. Polak nie upadł, ale półprzytomny podparł się rękami, walcząc z efektami uderzenia. Jego rywal nie czekał jednak na rozwój wydarzeń i poprawił celną serią, która dla sędziego była już znakiem do zakończenia walki. TKO dla Anatoly’ego Tokova.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
czesty33Pakommamovieslap Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czesty33
Gość
czesty33
Offline

Szkoda kowalewicza…ale tak to bywa czasem 😀 mysle ze go nie wyrzuca, ale pewnie bedzie musial sie odkuc poza federacja, bo jego pozycja tutaj nie jest az tak mocarna, chociaz lubie jego walki.

Pako
Gość
Pako
Offline

Zając po niecałych dwóch minutach walki pada na cyce.Niestety tylko dwóch Polaków powróci zadowolonych.

Pako
Gość
Pako
Offline

W przedostatniej walce w drugiej rundzie dziwna akcja była,Agujev zakłada armbar'a,przeciwnik nie klepie,sędzia przerywa bo myśli chyba że Katykhin odklepał,spostrzega że nic się nie dzieje,Katykhin dostaje żółtą kartkę i sędzia każe im powrócić do akcji z balaszką,akcja sędziego żałosna.Jednak widzę że tam są jeszcze większe wałki niż na KSW.

Pako
Gość
Pako
Offline

Ale Andryszak poszedł jak z "Młodym" Piękny TKO.

mmamovieslap
Gość

Przeciwnik Kuby wyglądał jakby chodził w kategorii wyżej. Mega pozamiatał z pleców.
Siła fizyczna zrobiła swoje.

Pako
Gość
Pako
Offline

Kowalewicz odklepał szybciutko w pierwszej rundzie. Ciekawe czy włodarze KSW go teraz wyrzucą ze swojej federacji.

czesty33
Gość
czesty33
Offline

Dzieki Pako, czekam na andryszaka bardzo

Pako
Gość
Pako
Offline

Gabara również został nieźle zdemolowany przez Ruska.

Pako
Gość
Pako
Offline
czesty33
Gość
czesty33
Offline

nie ma transmisji zadnej?