Reebok ujawnił sposób finansowania zawodników UFC. Mistrzyni Joanna Jędrzejczyk otrzyma dodatkowe 40 tys. $ za walkę

autor:
06 Maj 2015
Reebok ujawnił sposób finansowania zawodników UFC. Mistrzyni Joanna Jędrzejczyk otrzyma dodatkowe 40 tys. $ za walkę

Foto: mmafighting.com

Foto: mmafighting.com


Zawodnik UFC Cody Gibson, z pomocą twittera podzielił się z fanami informacją na temat bonifikaty pieniężnej dla zawodników, którzy od 6 lipca będą nosili stroje z emblematem firmy Reebok. Informacja w ekspresowym tempie obiegła media związane z mieszanymi sztukami walki.

Tabela zarobków przedstawia się w następujący sposób:

Zawodnik 1-5 walk otrzyma 2,500 $ za walkę
Zawodnik 6-10 walk otrzyma 5,000 $ za walkę
Zawodnik 11-15 walk otrzyma 10,000 $ za walkę
Zawodnik 16-20 walk otrzyma 15,000 $ za walkę
Zawodnik 21 walk lub więcej otrzyma 20,000$ za walkę
Pretendent do tytułu 30,000$ za walkę
Mistrzowie 40,000$ za walkę

Do ilości walk zaliczają się występy dla nieistniejących już organizacji, które zostały przejęte przez Zuffę tj. Strikeforce i WEC. Zawodnicy walczący w UFC będą zaopatrywali się w sprzęt Reeboka nie tylko podczas gal, ale również eventów towarzyszącym imprezą poprzedzającym występ w oktagonie UFC. Wypłaty w związku z podpisaną umową będą wypłacane w ciągu 10 dni po stoczonym pojedynku.

Komentarze

 • Buszek Andrzej

  W kwestii wyjaśnienia. Zawodnicy otrzymują niejako „rekompensatę” gdyż w dniu walki a także w trakcie poprzedzających ją 7 dni zmuszeni sią nosić TYLKO i WYŁĄCZNIE ubrania firmy Reebok i nie mogą reklamować pozostałych sponsorów. Poza tymi dniami mogą oczywiście promować dowolne marki, lecz nie oszukujmy się, ich obecność w mediach poza wspomnianym „Fight Week” jest znikoma. Nowy system zastępuje poprzedni w którym decyzja o wysokości gaży była w rękach panelistów, którymi są reprezentanci światowych mediów. Jako ciekawostkę dodam, że jeden z Polskich portali internetowych jest członkiem ww. panelu. Zachęcam też wszystkich do przejrzenia jakie noty dają poszczególnym zawodnikom poszczególni paneliści, niektóre są zupełnie z kosmosu.

 • Typer

  jak dla mnie strasznie mało

 • Cain

  no mało bo nie mogą nikogo promować a jak by im się trafił jeden lepszy sponsor to kasa odpada a reebok musi dawać wszystkim więc wiadomo ze mniej niż gdyby miał tylko kilku wybranych swoich zawodników pod opieką. myślę, ze Polaków to nie dotknie ale obcokrajowców z dobrym nazwiskiem już tak

 • Pako

  Mało? A w Pl po ile dostają od sponsorów? Nawet jak ktoś będzie miał podstawy 8000 dolców za walkę to dodatkowo wpadnie jeszcze 2500 plus ewentualnie za wygraną bonus,więc jak dla mnie to nie jest mało.

 • champ1

  ale się załapała Joanna, nieźle, dostanie tyle co faceci

 • adamus

  na twiterze już piszą wszyscy jak im to utnie zarobki o setki tysięcy

 • Pako

  Jednym utnie,a drugim pomnoży.Samoluby jedne….

 • Buszek Andrzej

  To prawda Pako, niektorzy zarobia a niektorzy straca. 61% Jest w najnizszych koszykach. Zawodnicy ktorzy nie maja sponsorow i mogliby ich nigdy nie pozyskac niewatpliwie zyskuja. Uznane nazwiska straca przynajmniej polowe zarobkow. Wystarczy kupic dowolny magazyn o tematyce mma – Brendan Schaub, Verdum, Weidman sa na co drugiej reklamie. UFC zaplaci jedynie troche ponad milion rocznie za rekompensaty. Najwiekszy biznes bez watpienia zrobila Zuffa, jej akcjonariusze i Reebok.

 • KAT

  mi się wydaj, ż enie powinno być katej kategoryzacji. co to jakiś PRL? że niby wszystkim po równo i sprawiedliwie? nie ma czegoś takiego. sponsora masz takiego na jakiego wypracujesz sobie managementem albo nazwiskiem. szkoda mi tych co stracą i nie uważam za dobre że inni dostaną więcej z założenia

 • myrmidon

  Haha pieprzona zuffa dalej zniewala fighterów.

  Zwykła taktyka maksymalizacji zysku, podobny system „PUMP and DUMP”.

  Korupcji takiej nawet nie było kiedy PRIDE spało z jakuzą.