UFC 187: Chris Weidman promowany na czarny pas BJJ (+foto)

autor:
06 Maj 2015
UFC 187: Chris Weidman promowany na czarny pas BJJ (+foto)

Foto: chrisweidman/twitter.com

Foto: chrisweidman/twitter.com


Niespełna 17 dni przed trzecią obroną mistrzowskiego pasa UFC, Chris Weidman został promowany przez Renzo Gracie i Matta Serrę na czarny pas BJJ. Weidman już 23 maja stanie do długo wyczekiwanego starcia z Vitorem Belfortem. Pojedynek będzie drugą, najważniejszą walką na UFC 187 w Las Vegas.

Otrzymałem czarny pas w BJJ od Renzo Gracie i Matta Serry. Zostałem uhonorowany i jestem dumny, że Ci goście są po mojej stronie. Dziękuję za ich ciężką pracę, którą wkładają w moje przygotowania.

Dwukrotny zwycięzca NCAA All-American swoją przygodę z BJJ rozpoczął w 2009 roku na ADCC. Wtedy posiadacz niebieskiego pasa uległ niekwestionowanemu mistrzowi Andre Galvao. Od tego czasu podpisał kontrakt z UFC i wciąż spełnia swoje marzenia pokonując kolejnych przeciwników. Co ciekawe mistrz w UFC wygrał przez poddanie tylko dwukrotnie w pojedynkach z Tomem Lawlorem i Jessem Bongfeldtem.

Foto: chrisweidman/twitter.com

Foto: chrisweidman/twitter.com

Komentarze

 • Typer

  hmmmm

 • champ1

  i dobrze. teraz tylko zero kontuzji …

 • john66

  „Dwukrotny zwycięzca NCAA All-American swoją przygodę z BJJ rozpoczął w 2009 roku na ADCC. Wtedy posiadacz niebieskiego pasa uległ niekwestionowanemu mistrzowi Andre Galvao. „- co to za bezsens, jak w 2009 roku miał niebieski pas w BJJ, to znaczy,że swoją przygode z BJJ rozpoczął wcześniej niż w 2009 roku.

 • KAT

  no trochę się kupy te info nie trzyma, racja, ale pasa gratuluję